Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Brze popravke i modifikacije Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2019 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Propeler pumpe

Jedan od najsrećnijih momenata za akvaristu je kada u pumpu uđe puž i pera od propelera puknu. Na sreću trenutno se na tržištu mogu naći verzija bio-kugle koje su savršene za prepravljanje u propeler.

Image

Prvo što je potrenbo jeste proceniti koliko zapravo imate mesta za propeler. Zbog gustine iglica grickalica se pokazala savršena za "trimovanje". Nije potreno sve iglice iseći na istu veličinu. To se postiže šmurglom 120-150. Sa finijim šmirglama proces će trajati dugo. Prašina koja nastaje je gusta i ostaj na šmirgli tako da se ne pravi nered i nije potrebo kvasiti šmirglu. Šmirglamo kružnim nasumičnim pokretima. Plastika je kruća pa je potrebno malo pažnje pri radu. Ja o tome nisam razmišljao, jedno pero je puklo pa sam otkinuo još dva kako bi propeler bio lepo balansiran. Ako negde slomite iglicu polomite je i na svim ostalim perima kako bi se izbegla buka i skraćenjen života propelera ali i pumpe.

Image
Image
Image
Image
Image

Ovo pumpica je deklarisana na 650l/h. Evo kako radi posle popravke
Twisted Evil
Image
Image
Pumpa izbacuje vodu do 70cm ali posle 50cm kreće da gubi na snazi.
Trenutno pumpu koristim za mešanje soli i za čišćenje akvarijuma mikro mehurićima. Kada uočim ponovo takve bio-kugle napraviću propeler sa 6 pera pa će biti poređenje šta bolji pritisak pravi a šta bolje meša vodu i vazduh.


Poslednji put izmenio Peku dana Sre Nov 13, 2019 3:28 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2019 5:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2019 3:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Omašio izmeni citirao sam sebe. Suvišna poruka. Može brisanje?


Poslednji izmenio Peku dana Sre Nov 13, 2019 3:27 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License