----------------------------------- Peku Ned Avg 12, 2018 6:37 pm Bube u akvarijumu ----------------------------------- Ljudi! Šta koristite da oterate bube od akvarijuma. Svako jutro izbacim 10tak mali zelenih skakavaca po koju bubamaru i još krš nekih sitnih buba iz rifa. NO3 mi skočio sa 1 na 5 :( Mrežica nije opcija jer smanjuje svetlo a i ventilaciju. ----------------------------------- Ksendzi Pon Avg 13, 2018 9:20 am ----------------------------------- Komarnici na prozorima? Zakon zauvek! I za ljude je raj posle toga, bube mi nisu simpaticne nikako, tako da msm da ti je to najbolje resenje, hvala bogu sad nisu skupe ----------------------------------- amsterdamxxx Pon Avg 13, 2018 11:32 pm ----------------------------------- ja za skakavce moram na livadu...ciklidi ameri ih obozavaju..:) ----------------------------------- Peku Uto Avg 14, 2018 8:34 pm ----------------------------------- ja za skakavce moram na livadu...ciklidi ameri ih obozavaju..:) Meni se ideja da mi morske ribe jedu bube ne sviđa ni malo. Jesi li probao da gajiš skakavce ili bubašvabe pošto bi to trebali da prodaju kao živu hranu u prodavnicama za terariatiku? Ubeđens sam da sam vidjao u KP oglasim nešto od žive hrane. Komarnici na prozorima? Nemam kako/gde da ih montiram a i malo ima potrebe za njima. Ne sećam se kad sam zadnji put video komarca u stanu. Ima li neki miris ili uredjaj koji ih odbija? ----------------------------------- Ksendzi Uto Avg 14, 2018 11:50 pm ----------------------------------- Hmmm komarnici su zakon protiv svih buba, ozivela sam od kad ih imam xD Ima one neke zujalice, ali koliko pomaze ne znam. Sta god da radis ne pali spiralete, smrdibube se na njih lepe kao muve na .... ----------------------------------- io Sre Avg 15, 2018 2:10 am ----------------------------------- Pa onda ti nema pomoci, rasformiraj morski i napravi lepo s americkim ciklidima, a pored jedan terarijum s gusterom, sta pretekne buba da pojede on :D Ili nabavi zabu il macku, nesto sto ce da jede bube. Mozda da napravis nesto kao baldahin, da ide od plafona do akva, od mreze za komarce ili zavese ( one ko mreza za komarce, samo za prozore) . To im doduse nece spreciti ulazak u sobu, ali ce bar akv da bude zasticen. ----------------------------------- Peku Sre Avg 15, 2018 5:30 pm ----------------------------------- Pa onda ti nema pomoci, rasformiraj morski i napravi lepo s americkim ciklidima, a pored jedan terarijum s gusterom, sta pretekne buba da pojede on :D Ili nabavi zabu il macku, nesto sto ce da jede bube. Mozda da napravis nesto kao baldahin, da ide od plafona do akva, od mreze za komarce ili zavese ( one ko mreza za komarce, samo za prozore) . To im doduse nece spreciti ulazak u sobu, ali ce bar akv da bude zasticen. Ne smetaju meni sitni insekti kako udju tako uglavnom i izadju, po nekog smaže Pera. Ovo sa zavesom je dobra ideja. Žaba, mačka, gušter sve to zahteva da čistiš za njima i da ih redovno hraniš....