Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bucna pumpa za vazduh Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam naslov kaze, pumpa je vremenom pocela da bude toliko bucna da se razmislja o kupovini nove...pokusajte sledece pre nego date novac za novu:

Rasklopite pumpu, odvijete u ovom Atmanovom slucaju dva srafa i otvorite je:
Image

Image

Image

Iz svog lezista izvucete ovaj deo sa donje fotke pazeci da tom prilikom ne ostetite gumicu (inace je nije lako ostetiti):

Image

Image

On na jednom svom kraju ima gumicu koja ulazi u ovo leziste:

Image

Image

Ta gumica se vremenom izlize i pumpa krene da stvara uzasnu buku, kao zvrcanje neko iz pumpe! Resite problem tako sto namotate malo izolir trake da nema lufta u lezistu! Ja sam koristio to sto mi je prvo palo pod ruku, u ovom slucaju belu traku:

Image

i nakon mesec dana tihog rada traka je malko ostecena ali se uvek moze zameniti novom. Inace pumpa je i dalje tiha...

Image

Nadam se da ce ova tema pomoci nekome da izvuce neku bucnu, dotrajalu pumpu i popravi je i vrati na koriscenje ili makar drzi u rezervi za ne daj Boze Wink
Ukoliko se gumica ostetila menja se ako imate novu tako sto odvijete sraf koji je drzi i stavite novu gumicu. Ja sam na Champion pumpi sa dva izlaza, onoj vecoj, samo u pukotinu nalio malo super lepka (pre bih silikon koristio ali ga nisam imao tog momenta) i pumpa savrseno radi iako je na tom izlazu prestao prethodno da izlazi vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 5:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo pametne ideje kako da stisate rad vazdusne pumpe. Dodao bih jos jednu sitnicu. Kada vracate kompresorsku gumicu na mestu, pokusajte da istu postavite u nekoliko polozaja odnosno gurnite je do kraja lezista pa ukljucite i cujte kako radi. Posto iskljucite pumpu promenite rastojanje gumice od granicnika ka spolja i ponovo ukljucite pumpu. Nekoliko isprobanih polozaja mogu da smanje trenje i zazor izmedju magneta .
Sale iskoristicu tvoju sliku




Image

I da, da napomenem. Ko nije svestan sta radi neka ne otvara pumpu jer postoji mogucnost da dozivite strujni udar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cas sale, ja cu slikati kako ocistiti pumpicu kad prestane da duva a membrana je cela samo da mi stigne koja, inace da ljudi znaju da se od mikroprasine mogu skupiti naslage na samim ventilcicima (gumenim plocicama) i da pumpa jako slabo radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne sa dva izlaza ali je princip ciscenja ventila isti

Image

Image

Image

Image

Image

Image

odvrnuti srafove

Image

evo kako izgleda prasina koja se zalepi izmedju gumenog ventila i kucista

Image

Image

srafciferom ili cackalicom polako izvaditi gumu koja drzi stisnut ventil membranu, paziti da je neostetite

Image

Image

alkoholom dobro operite kuciste i ostavite da se osusi, a membranu prvo dobro mehanicki ocistiti jednim krajem stapica za usi (suvim) pa onda drugim krajem koji je vlazan, a ne mokar od alkohola.
Ostaviti da se sve osusi dobro

Image

sve sklopiti procedurom unazad i jako pazite na srafove posto su poprilicno mekani pa zato preporucujem da koristite odgovarajuce srafcigere, ako nije odgovarajuci srafciger onda ce pojesti glavu srafa a to nebiste voleli.

e sad jos jedan savet, bas na ovoj pumpi se pokazalo da izlaz koji je koristen za rasprsivac i imao ventilcic da ogranici protok ne samo da je pumpu pravio bucnom nego je i membrana pretrpela naprezanje (pukla), tako da sam ja ipak za t racvu sa dva ventila jedan na rasprsivac a drugi direktno u vazduh pa se odnosom ventila regulise izlaz na rasprsivacu a pumpa nije pod opterecenjem i manje bruji hehehe

uzdravlju sa poslom
POZOR struja je korisna ali i OPASNA tako da preduzmite sve mere opreza pre pocetka radova i ako niste sigurni u to sto radite bolje dajte nekom da to uradi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je! Ovo spada u periodično održavanje ovih naših kineskih pumpi, ako ovo radite redovno, pumpe će vam trajati godinama, opet, ako niste sigurni, bolje da to uradi neko ko je već radio i naravno isključite pumpu iz struje pre nego što počnete da čačkate oko nje! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam upravo zavrsio Bravo
Stvarno je dobro,samo sto ja nisam obmotao izolir nego obicnom lepljivom trakom,uopste se vise ne cuje Smile
Hvala Sale cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Chavke
Sta si radio sa membranom koja je pukla,da li se ona moze zameniti sa necim?Kako se kod atmana dolazi do membrane(mali zalisci),bojim se da ne polomim pumpu,ne mogu da skinem taj deo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2011 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ranije dok se nisam bavio akvaristikim smo kupovali membrane ako ih nadjemo, ako ih nismo nalazili koristili smo gumice za kocione cilindre za ficu (hehe ala sam se setio tada) bile su tvrdje + dve platne, a sad sam se docepao neke dvokomponentne tecne gume na poslu pa probao, Radi
dok sam kod kuma lepio power gel superbond i rotirao membranu da ta strana ne trpi veliko razvlacenje.
Naravno dugo se lepi mora biti ni malo ni puno opterecena dok se susi.
susilo se 24 sata za svaki slucaj, pa zatim mazano sa glicerinom za kedere na kolima onako obilno da upije pa dobro oprano cetkicom za zube, evo radi 3 meseca bez problema, ali sam izbacio jedan ventil nego sam radio sa dva i t racvom da membrana ne trpi

zaliske drzi stisnuta gumica (crna ) koja se relativno lako skida
za srafove sam rekao da su stisnuti ko besni, pa jako treba voditi racuna da krstasti srafciger dobro legne u sraf, ako ne legne oce sraf da oblajzne u glavi, jako su mekani.
Sila i cimanje nedolazi u obzir, strpljenje i konstantan moment pri okretanju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2011 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nabavis malo sirove gume rastopis u benzin i dobijes gumenu smesu odnosno gumeni lepak namazes na pukotinu i ostavis da se osusi.Moze i lak za nokte ali mu je "rok trajanja" ogranicen posto puca kad se osusi a membrana pravi velike vibracije.Ili batalis svu tu zajebanciju i kupis za male pare novu membranu u najblizem Pet shopu

chavke lepo objasnjeno na isti prinicp sam ja isto cistio moje pumpe,ali sale stari lisac dobra fora sa trakom ne bih se toga nikada setio.Naime posle svakog ciscenja pumpa bi bila tiha i ubrzo bi se opet cula.

Imam neke dve Jao-Pao pumpe na "lageru" pa cu se baciti sutra na posao.U stvari ova jedna je ista kao sa chavke-tove slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2011 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da meni ne dihtuje dobro atmanova pumpa.Sumnjam ne te zaliske koje drzi crna guma,verovatno ne nalezu dobro.Kad skinem membranu ne mogu da dodjem do tih zalizaka.Kod Saleta na slici se ne vidi lepo taj crni deo iz koga izlazi cevcica za vazduh.On ga nije skidao,da li uopste moze da se skine i da li se ti zalisci mogu zameniti sa necim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2011 8:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuj stari lisac...rekao bih lisac u najboljim godinama Very Happy
Hvala, hvala...ne treba cvece...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Goran72
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2011
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,imam problem sa vazdusnom pumpom Atec AR7500.Jednostavno ne radi.Otvarao sam je da pogledam i onaj motor koji se spaja sa strujom (ne znam kako se to zove) uopste ne dobija kontakt sa strujom?Da li mogu to da zamenim kao rezervni deo u nekom shopu ili moram da kupim novu pumpu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda za ti pomogne neki prijatelj koji se razume u popravku el. uredjaja. Neznam da li neko iz akva radnji zeli da se bakce oko toga. Jednostavnije je da prodaju novu pumpu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Nadam se da ce ova tema pomoci nekome da izvuce neku bucnu, dotrajalu pumpu i popravi je i vrati na koriscenje ili makar drzi u rezervi za ne daj Boze

Lepo receno ,za ne daj boze ,uvek nesto treba imati u rezervi. Ali...
Dugi niz godina imao sam dosta zajebancija s pumpama. Na nasem trzistu ugalvnom su bile kineske i ruske pumpe. Odlika ovih pumpi je da su dosta bucne sto naravno nikome ne prija.
Od svih pumpi kod nas u ponudi a da ne kostaju puno su Atmanove najbolje, medjutim.. posteno receno i sa ovim pumpama nisam nesto spec. zadovoljan. Imao sam do skoro najmanju atmanovu pumpu i posle godinu dana je pukla membrana, bas sam se razocarao. Da su tihe jesu , ali bih Vam pre preporucio Championove pumpe .One su kod mene dugo u upotrebi ,pristupacne su cene ,nisu bucne, imaju i s dva izlaza i u potpunosti sam zadovoljan s njima, i njihovim radom.
Jedno vreme , ne znam sad kakva je situacija, kada su odlazile ,pucale ,uglavnom membrane na pumpama, jel je to osnovna boljka bilo je tesko najci te gumice i ako ih nadjes kostaju ko pola nove pumpe. Zato je uvek bilo i isplativo kupiti novu.
U svom akvaristickom stazu najemotivnije sam bio vezan za Reninu pumpu male snage do 60.litara koja je radila i jos uvek radi ,ali kod drugoga. Ta pumpa je toliko kvalitetna da za punih 10. i sigurno vise godina je nisam pipnuo. Non-stop je radila. Extra je.Na nasem trzistu nema vise Reninih pumpi, na zalost.
Saletovo predstavljanje u vezi pumpi je odlicno , i nadam se da Vam moze posluziti u te svrhe u koje je i predstavljena . Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mogu da dodam da atman 7500 i champion 0088 su iste, ali ISTE pumpe pasuju delovi sa jedne na drugu cak jedan izlaz sa atmana i jedan izlaz sa championa se medjusobno povezuju
Kod Championa je plastika bolja i nerastresaju se srafovi.
cak u mojoj Championki ima nalepnica
Manufacture: ATMAN Model: Champion 088

Champion je visa klase a to se vidi i po srafovima koji se neglodju kad se odvrce sa pogresnim srafcigerom

ovih dana treba da otvorim Championa pa cu slikati, razlog otvaranja je da probam skinuti semu elektronike sa potenciometrom sto znaci da cu od svake pumpe praviti regulacionu ako uspe hehe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa i kiseonik VeljkoTal Početak u akvaristici 1 Pet Feb 18, 2022 12:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potapajuca pumpa Mister_Tetris Filteri i pumpe 1 Ned Avg 08, 2021 10:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crkla pumpa a rezerve nema cyanogen Filteri i pumpe 1 Sub Apr 11, 2020 6:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License