Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 C02 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igorce
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 46
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2015 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spojevi bez lepljenja(izbusena manja rupa i uvucena creva kljestima), recept manje vise znate.
Isecen spric na pola i ugurana vata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2015 5:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel neko zna jel ovako nesto ima kod nas da se kupi

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod nas nema, kod mene ima, ali ne da se kupi Laughing Ako si me razumeo sta sam mislio imas pivo Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2015 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pivo je najmanji problem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
itan
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 33
Lokacija: BG

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se nisam procitao celu temu ali pola jesam nisam video da je neko koristio co2 u tabletama
video sam ovaj set pa se pitam jel ok

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki bi bio neki maksimum vremena kada bi trebao da proradi secer/kvasac?

Ubacio sam 1/2 kg secera i 1/2 kesice DR Oetker kvasca u 1,5L mlake vode, naravno prvo doobro promuckao secer da se istopi pa onda dodao kvasac ali evo vec 6i sat nema mehurica mada mi se cini da je flasa na dodir malo tvrdja nego sto je bila.
Sve je zadihtovano dobro ali cak ni u onoj manjoj flasi nema mehura a kamoli u akvarijumu pa sumnjam na kvasac i cisto da znam da li da pravim smesu sa drugim kvascem ili da ostavim ovaj jos neko vreme...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 7:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najverovatnije ti je dihtovanje problem, negde na velikoj boci ti pusta.
Ja koristim slicnu smesu, 450g secera, pola kasikice istog tog kvasca, i proradi posle par minuta.

Proveri jos jednom saptivanje oko creva na cepu velike boce. Najbolje je da napravis sapunicu (malo vode i deterdzenta) pa stavis penu gde god imas kriticne spojeve i gledas jel izlaze baloncici.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proverio sapunicom jos sinoc ne pusta...sad cu da potopim sve u kadu pa da vidim opet...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipak pustalo i to gde sam se najmanje nadao, na novom razvodniku sa regulatorom vazduha koji sam stavio izmedju flasa...izbacio ga i stavio obicnu spojku na creva sljaka k'o sat.
Inace nista nisam lepio na cepovima samo izbusio manje rupe i kljestima provukao crevo, sad ostaje da pratim kako se ribe ponasaju dok ne napravim drop checker...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Retko kad je problem u smesi. U glavnom je to pustanje na nekim spojevima.
Smesa jedino moze da ima problema zimi ako se velika flasa sa vodom ohladi, onda prestaje ili slabi reakcija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejan83
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd, Altina

PorukaPoslao: Sub Okt 17, 2015 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam danas varijantu secer + kvasac, i za sad sam, malo je reci, odusevljen. Dve case od 2dl secera i jedna kasicica suvog kvasca (C kvasac, zuta kesica). Reakcija je pocela oko sat vremena kasnije. Na crevo koje je otislo u akvarijum sam stavio kameni rasprsivac i gurnuo pod motornu glavu koja perfektno odradi posao, mehurici su toliko sitni da su jedva vidljivi. Imam i video koji sam snimio telefonom pa ako se snadjem, okacicu ga da vidite kako to izgleda i ako neko, eventualno, ima neku sugestiju. Samo da vidim koliko ce ta smesa trajati i da li je to pravi odnos secera i kvasca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 17, 2015 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni na litar vode, pola kilograma secera i ravna kasicica kvasca traje sa dobrim intezitetom oko dve nedelje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 17, 2015 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodatak,
najmerodavnije ti ke kad vidis da iz biljke izlaze mehurici, to je znak da je Co2 kvalitetno radi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejan83
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd, Altina

PorukaPoslao: Sub Okt 17, 2015 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrburns, sta mislis, posle koliko ce poceti da se pojavljuju mehurici na listovima biljaka, s obzirom da je intenzitet mehurica odlican?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e pa ne znam, pravo da ti kazem nisam obracao paznju posle koliko..npr....na predhodnoj kolicini mi je pocelo msm posle par dana...ali evo sada kada sam stavio novu turu pre nekoliko dana jos uvek nista ma da nisam nesto ni zadovoljan intezitetom mehurica a svaki put istu kolicinu secera i kvasca stavljam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License