Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 C02 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa i mislio sam da je tako ali sam hteo da potvrdim za svaki slucaj! hvala puno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 3:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu zato smo tu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Apr 17, 2010 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace, da bi CO2 krenuo punom parom, mora se sacekati 1 dan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Apr 17, 2010 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pr.Skiner ::
Inace, da bi CO2 krenuo punom parom, mora se sacekati 1 dan...


Sve zavisi od toplote na kom je stavljena flasa!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Apr 17, 2010 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I to... U hladnom, nece ni poceti reakcija!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nenad_franc ::
ajd da pitam ovde da ne otvaram novi temu jer ih ima 5. ima nesto sto mi nije jasno,ja cu da ispricam postupak pa vi kazite jel tako. crevce koje izlazi iz velike flase nije potopljeno i ide u malu flasu gde je potopljeno,,a drugo koje izlazi iz male flasice takodje nije potopljeno u flasici?!

bas tako. co2 koji se stvara u velikoj flasi, izlazi kroz jedini otvor iste i ulazi u vodi druge flase. Iz vode izlazi ponovo i prolazi kroz crevo koje vodi dalje do aq
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pinky3003
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2010
Poruke: 52
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam radila po receptu na litar vode 6 kasika secera, kasicica suvog kvasca i pola kasicice sode bikarbone i smesa mi traje samo tri dana! Vec pocinjem da pizdim i to opasno! P.S Provereno nigde ne pusta!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pinky , a sto bikarbona ... mislim svuda sam citao o seceru, kvascu u mlakoj vodi, ali nigde nisam naisao i na bikarbonu u celoj prici. moze li malo objasnjenje ... plese Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ja znam soda bikarbona oslobadja ugljen dioksid samo jedno vreme posle toga izgubi to svojstvo zato se koristi samo kvasac Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shocked drugim recima, nema nikakvog efekta Twisted Evil
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Soda bikarbona se moze koristiti, ali ne mora... Pinky smesa ti kratko traji zbog kolicine secera!!
Vise secera- duza reakcija
Vise kvasca - jaca rekcija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace soda bikarbona se koristi ako je voda meka, da bi rastvor duze trajao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pinky3003 ::
Ja sam radila po receptu na litar vode 6 kasika secera, kasicica suvog kvasca i pola kasicice sode bikarbone i smesa mi traje samo tri dana! Vec pocinjem da pizdim i to opasno! P.S Provereno nigde ne pusta!



ja sam u malo vise od pola flase natocio vode,i tu sipao dve case od 2dl secera i jednu kasicicu kvasca,i traje mi od prilike dan posle postavljenog pitanja sam pustio u funkciju! i nadam se da imas regulator,da regulises protok co2?! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da joj pojasnim regulator je u stvari ventil koji sluzi za otvrtanje i zavrtanje dotoka co2 koji se postavlja na crevo koje vodi iz manje flase u akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flasa od 2l , casa 3dl secera , pola kockice kvasca,
malo vode izmuckati dobro pa jos vode pa opet muckanje vode sipati preko pola flase i zacepis
posle 24h pocinju mehurici i traje mesec dana neki put i vise vise secera duze traje
Zato je bolje da vam pokaze neko ko je pravio nego sami da pokusavate moze da bude lose po ribice i biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License