Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 (Calcinus elegans) electric blue hermit Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2015 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Elektro-plavi hermit (Calcinus elegans) veoma je pogodan za drzanje u koralnim akvarijumima.Njegovo prirodno staniste su obale australije.

Image
(primerak iz mog akvarijuma)

Vrlo koristan organizam u vasem reef-u.kao takav se pokazao,bar kod mene / dobar cistac.
Hrani se pretezno algama-biljojed je.Nisu do sada zabelezeni napadi na korale od strane ove vrste.
Posebnu aktivnost ispoljavaju tokom noci.
Posto ga karakterise veoma vidan i brz napredak morate mu obezbediti prazne skoljke kako bi iz svoje koju je prerastao presao u vecu( narastu do 5 cm ).Bas iz tog razloga su skloni napadati svoje rivale vece od sebe(cak i iste vrste) radi prevlasti u akvarijumu i potrebe za vecom skoljkom.U koliko nemaju ili nisu u mogucnosti da poraze sebi ravnog protivnika prelaze na jednostavnije organizme kao sto su puzevi.Imao sam slucaj izumiranja turban puzeva i zabrinuo se da nesto nije uredu sa parametrima dok bolje nisam osmotrio sta se zaista desava.Situacija je bila kriticna-nesumice je ubio cak tri puza i shvativsi da je nemoguce naseliti se u njihove kucice postao veoma haotican u samom akvarijumu te doslovce poceo da me opominje lupajuci o staklo.Tada sam morao u trgovinu po sveze odgovarajuce skolje.
Ovo bi moglo da bude mnogima od koristi-ucite se na mojim,ne na sopstvenim greskama.

laki
mart 2015.


Poslednji put izmenio Laki dana Uto Mar 03, 2015 3:53 pm, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2015 3:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2015 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je bio 2 dana i pobio sva tri puža, tako da biljojed bih uzeo s rezervom. Gledao sam ga kako džara puža, okreće ga i ćaoooo za dva dana 3 kom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2015 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gde kod nas mogu da nabavim školjke? imam jednog duže vreme, ne bih da mu bude tesno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bucrphlandra Sp Blue, Prosperinaca Cu... boskonet Ponuda 1 Čet Nov 12, 2020 11:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni Royal blue led i 15000k Peku Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jul 17, 2020 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mlađ moscow blue guppy hattrick1980 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 01, 2020 1:55 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Traznja - Blue Moscow Guppy Lenji Lisac Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Jan 08, 2020 10:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Electric blue acara M Futurist Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jul 02, 2019 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License