----------------------------------- sanjdjordj Uto Apr 07, 2015 10:15 pm Carobna zemlja ----------------------------------- Sta treba uraditi sa carobnom zemljom pre postavljanja u akvarijum? Da li treba prvo je potapati ili je direktno sipati iz kese u akvarijum i koliko tzreba da prodje vremena od sipanja zemlje do ubacibanja ribica? ----------------------------------- Fricky`88 Uto Apr 07, 2015 10:34 pm ----------------------------------- Treba je najpre termicki sterilisati... u tepsiju staru pa u rernu na najace peci neko vreme, malo mirise al jbg. Obicno se i potapa posle, al ja to nisam radio nego direktno kad se oladi u aq pa preko mrezica (mrezica obavezno)... ----------------------------------- nikouro Uto Apr 07, 2015 10:35 pm ----------------------------------- Da li treba prvo je potapati ili je direktno sipati iz kese Direktno iz kese u akvarijum a onda prstima pokupi ako ima koje vece parce kore, ili sta god. koliko treba da prodje vremena od sipanja zemlje do ubacibanja ribica Zemlja sa ribicama nema veze. Potrebna ti je biljna masa tj sto vise brzorastucih biljaka na startu kako bi se elementi iskoristili. U suprotnom, divljaju alge. ----------------------------------- Cokilio Uto Apr 07, 2015 10:38 pm ----------------------------------- Ja samo prosejem lroz mrezicu za komarce i direktno u akvarijum.6 akvarijuma sam tako uradio i to sa vecom kolicinom zemlje i ni u jednom nemam problema.Samo cesta zamena 1/3 vode i nema brige.Ako ce ti to biti ubiljen akvarijum svetlo redujuj prvih 2 nedelje na 1/2 jacine a posle kad se prime ukljuci komplet rasvetu i pustaj co2 ako imas. Dok sam sa brendiranom zemljom imao haos i od tada samo carobna.Cak sam juce u jednom formiranom aq izvadio podlogu nabrzinu i ponovo dodao zemlje posto se ispostila vec. Moj savet direktno u aq i 2 puta sedmicno zamena 1/3 vode. ----------------------------------- Cokilio Uto Apr 07, 2015 10:39 pm ----------------------------------- Zemlja sa ribicama nema veze. Potrebna ti je biljna masa tj sto vise brzorastucih biljaka na startu kako bi se elementi iskoristili. U suprotnom, divljaju alge.[/quote] Ovo sam zaboravio da napomenem! ----------------------------------- potpis88 Sre Apr 08, 2015 12:29 am ----------------------------------- Da li treba prvo je potapati ili je direktno sipati iz kese Direktno iz kese u akvarijum a onda prstima pokupi ako ima koje vece parce kore, ili sta god. koliko treba da prodje vremena od sipanja zemlje do ubacibanja ribica Zemlja sa ribicama nema veze. Potrebna ti je biljna masa tj sto vise brzorastucih biljaka na startu kako bi se elementi iskoristili. U suprotnom, divljaju alge. Ja je koristim. Ne trebas je pripremati. Samo ubacis u akvarijum i sklonis po 2-3cm od stakla. Samo sto vise biljaka na pocetku i neces imati problema i naravno redovna izmena vode. U pocetku prvih mesec dana sam menjao na po 4 dana trecinu vode. Kasnije se sve svelo na redovnu zamenu takodje trecine na desetak dana. Kao sto ti je nikouro reko. sto vise biljaka!