----------------------------------- Suncokret Uto Avg 11, 2020 1:25 am ----------------------------------- Drago mi je da ovde ima jos veterana koji se secaju tog vremena i pocetaka akvaristike. :D Verujem ti skroz za Suboticu, ali u Beogradu (i to kod Boze Zoo Amazona i Zoo Oaza - tadasnja najveca prodavnica riba i opreme) ne da nisam mogao da nadjem Saproex, nego su me belo gledali kada sam ih pitao za taj lek. Nudili su mi tadasnje singaupurske lekove sa plavim, crvenim i braon cepom. I to su imali svi. Obzirom da kazes da je lek bio iz Maribora, mozda je Saproex mogao da se nabavi u Semenarni? Ali tamo ga nisam ni trazio, buduci da sam vec uveliko imao kolekciju singapurskih. :wink: Meni je knjiga draga zbog likovnih crteza i sto mi je bila prva akvaristicka knjiga. Ali da je zasluzna za moje neznanje o osnovama akvaristike dugi niz godina i uzase koje sam radio misleci da odrzavam higijenu i cinim bolje ribama... to mi je neoprostivo. Na kraju sam i batalio akvaristiku neko vreme jer sam verovao da je preteska za odrzavanje.