----------------------------------- mboban Uto Avg 11, 2020 2:05 pm ----------------------------------- Da uglavnom su se ti lekovi prodavali u semenarama, ono što ja znam od Zelenjaka, Prizrenskom uzbrdo ka Terazijama, bila je jedana semenara, i nizbrdo od Terazija, Balkanskom ispod bioskopa "20 oktobar", druga semenara. Bili su to Slovenački lekovi i to Saporex - braon kutija, Ichtio ili već kako - plava kutija, bila je i neka žuta, a kasnije i bela za odnosno protiv puževa. Takođe bila je i tečnost koju sam redovno koristio tada u akvarijumima zvana Mangrovan. Ovo što kažeš da nije bilo kod Bože Amazonca ili kod Oaze 1, kasnije i 2 (mala piramida) (mislim da beše Zoran, ako se ne varam), nisam siguran (doduše ti spominješ 90-te), moja sećanja sežu ipak malo dalje, bilo je tu još radnji koje su u to vreme redovno posećivane, Nedeljković (kod krsta), brat njegov u Dimitrija Tucovića (preko puta pekare Trpković), stari vuk u Cara Dušana, na uglu kada se spusti iz tada "7 jula". Mislim da tada oko 1985 i nije bilo drugih lekova osim ovih. A knjiga sa kojom sam krenuo u akvaristiku http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_159714750_Gajenje%20riba%20u%20akvarijumu%20-%20Mihajlo%20Risti%E6.jpg je stigla sa prvim akvarijumom, dobijenim na poklon...