----------------------------------- Suncokret Uto Avg 11, 2020 11:08 pm ----------------------------------- Ajde pravili smo grejac od figara za kosu i secene neonke. Sreća pa nije uspelo mogla nas je pobiti struja. Prvi grejac kupljen od rumuna na pijaci, nisu znali šta je... Hehe! Tvoja prica me podseca na onu, snegovi su bili dovde (pokazuje visinu usiju), mi smo prtili sneg 10km do skole u jednom pravcu i 10 da se vratimo. :lol: Moj prvi grejac je bio LED, turski krs sa bimetalnom trakom koju "treniras" na zeljenu temperaturu. On mi je umalo skuvao sirote ribe jer se nije iskljucio, pa kada sam dosao videh vruce staklo akvarijuma! :O Takođe bila je i tečnost koju sam redovno koristio tada u akvarijumima zvana Mangrovan. E toga se secam! Providna plasticna flasa u kartonu koji ju je obavijao. Na kartonu je cak bila i merica, ako se dobro secam. Imao sam to kod sebe, nesto kao tecni treset, tj. taninska kiselina. Ovo što kažeš da nije bilo kod Bože Amazonca ili kod Oaze 1, kasnije i 2 (mala piramida) (mislim da beše Zoran, ako se ne varam), nisam siguran (doduše ti spominješ 90-te), moja sećanja sežu ipak malo dalje, bilo je tu još radnji koje su u to vreme redovno posećivane, Nedeljković (kod krsta), brat njegov u Dimitrija Tucovića (preko puta pekare Trpković), stari vuk u Cara Dušana, na uglu kada se spusti iz tada "7 jula". Mislim da tada oko 1985 i nije bilo drugih lekova osim ovih. Ja sam znao samo za ove dve radnje, kao i Zoo Akvarijum (tako nesto) u ul. 14. decembra. Na ovaj knjizi pise da je izdata 1990. pa sam kontao da je savremena za to vreme. Ja sam u akvaristiku usao mozda iste te godine ili sledece, ne secam se tacno. U to vreme uveliko su se uvozile hrane i lekovi iz Singapura, a oprema iz Turske. Bravo za tu knjigu! Ja ni ovu nisam odmah imao nego fotokopirano uputstvo od Boze, isto dato uz prvi set akvarijuma, 35 litara, kupljen kod njega u Amazoni. :-)