Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Casabella zemlja za cvece Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mdacha80
Banovan
Banovan


Opomene: 3
Registrovan: 11 Mar 2011
Poruke: 219
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a dal se biljke sade u zemlju ili u pesku il sljunku iznad mrezice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 1:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes i da zabodes u zemlju pa zalijes sljunkom ili da zabodes direktno u sljunak Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam stavio kao prvi sloj zemlju, pa preko mrežicu pa onda šljunak, i biljke sadim u šljunak, onako malo dublje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja iskreno nisam stavljao mrezicu i nemam problema sto se tice presadjivanja bijlaka a ni sadjenja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrezica moze i nemora da se stavlja izmedju prihrane ( zemlje ), i kvarca ( sodera, peska ). Namena mrezice jeste da spreci prljanje vode zemljom prilikom podizanja biljke iz podloge ( presadjivanje ili vadjenje biljke ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2011 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto je proslo izvesno vreme a obecao sam da cu javiti kako se ponasa ova podloga evo par konstatacija: Bilje ne radi tako lose, napreduje osrednje. Nekako se stice utisak mozda da nije dovoljno hranljiva podloga, kao da je nedovoljno dobra. Takodje moram konstatovati da licno nisam odusevljen i da mislim da ipak 1500 din koliko iznosi 1Kg Serine podloge nije neka suma zbog koje se treba baktati sa ovom zemljom.

Najbitnije od svega je pojava algi u samoj podlozi i to ne bas u kolicini koja je zanemariti, neko ce reci mozda je od neceg drugog, ali i drugi akv sa istom zemljom ima isti prob, identican, tako da mislim da ima previse organskog ostatka koji ne pise na pakovanju.

Rezimirano na kraju napomenuo bih i podvukao ne koristiti ovu zemlju!!

Evo cisto primer kako bilje radi, da napomenem da svo bilje su bili pelceri od 10 cm kada sam ih dobio osim velike kriptokorine i anubije


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2011 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo jedno o bavestenje zemlju tera magma imate u DIS marketima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad88
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 127
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2011 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mislim ako se ne varam da je reklamiranje radnji zabranjeno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2011 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro, ovo je nesto drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Maj 05, 2011 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Pa dobro, ovo je nesto drugo.


Tako sam i ja mislio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mineralizovana zemlja Peku Podloga 6 Sre Sep 04, 2019 3:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Carobna zemlja novo pakovanje srki.acs Podloga 0 Sre Jun 26, 2019 12:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja za cveće Peku Razno 6 Sub Sep 08, 2018 12:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja ispod pijeska pljevljak Početak u akvaristici 12 Čet Jul 12, 2018 7:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko jd neophodna zemlja ispod podl... ludidzora Podloga 5 Sub Mar 18, 2017 7:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License