Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cesca zamena vode ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zhorz ::
za prepucavanja ko je kome rekao idite na Mesto za opustanje a ne ovde


Poz Zhorz ,nema ovde prepucavanja ,vec razmena misljenja i dobro je da ovo postoji jer na taj nacin se razmenjuju iskustva,pozz




agapetos ::
Very Happy izvinjavam se za ovu (verovatno nepotrebnu burnu diskusiju). To sam bio ja koji sam do sada jednom u mesec dana (pa do tri meseca) menjao oko pola vode akvarijuma za platike (zajedno sa usisavanjem dna). Razlog zašto sam to pitao je zato što mi je za sve ove godine neznam kako ostala rupa u znanju što se tiče promene vode. Znao sam da kada mi ispari voda nikada ne dodajem nego još malo izvadim i onda dodam, ali iskreno nisam znao za to da treba sedmično po 10% da se menja. Jeste, to je dodatna odgovornost (za koju nisam znao), ali odgovornost koja, ako želim da mi napreduje akvarijum, neće biti veliki teret.
Razmišljao sam sinoć i jutros o rešenju za omekšavanje vode - to što ne mogu da dođem do konstantne količine meke vode dosta me mučilo - odlučio sam da nabavim RO uređaj za domaćinstvo, s tim da ću pre mineralizatora dodati jednu slavinicu da mogu da ispuštam destilovanu vodu za akvarijum.
Hvala onima koji su imali strpljenja da na lep način odgovore na moje pitanje. Bravo



Nema potrebe da se izvinjavas ti si lepo pitao i otvorio diskusiju o tome,tako da samo opusteno ,jer ovde smo svi da nesto novo naucimo
Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 11:41 am Snimi Poruku Nazad na vrh

surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RORY ::
Naravno da se ne odnosi na tebe Surcinac. Mozda sam malo rogobatno napisao, ali u sustini samo potvrdjujem tvoje misljenje. To sa pomenutim ortakom nema veze sa tobom, nego sa generalno pominjanim situacijama kako ljudi menjaju vodu jednom godisnje ili dolivaju po par litara kad ispari. Slazem se sa tobom u potpunosti daj e periodicna izmena vode jedan od postulata akvaristike, i o tome nebi trebalo diskutovati da li je neophodno ili nije.Cool
(Da, sad po starom dobrom obicaju ocekujem nekog oportunistu da opovrgne ovo i objasni mi da ustvari i nije bas tako kako ja tvrdim jer kod njega...)


Ma znam Rory da nisi ,ja sam se salio ,nego sam zaboravio da na kraju upitnika napisem veliki smajli i vidis kako ispade Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
veverica
Akvarista



Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 26
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mojim Malawcima menjam svake nedelje 50% vode i sve savrseno funkcionise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
agapetos
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2012
Poruke: 15
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se što prekidam ovu diskusiju, ali surcinac nešto si spomenuo stakleni poklopac - da li smatras da iako imam ću imati krov na akvarijumu od lamperije da je potrebno/korisno imati i staklo? Da li to zaista toliko pomaže da ti toliko malo ispari?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

agapetos ::
Izvinjavam se što prekidam ovu diskusiju, ali surcinac nešto si spomenuo stakleni poklopac - da li smatras da iako imam ću imati krov na akvarijumu od lamperije da je potrebno/korisno imati i staklo? Da li to zaista toliko pomaže da ti toliko malo ispari?


Moja preporuka je da ,ako si u mogucnosti da stavis staklene poklopce ,jer ne samo da ce spreciti da voda isparava u velikim kolicinama ,vec ce spreciti da ti se vlazi lamperija.
I jos nesto ja primecujem po mojim akvarijumima kada u zimskom perijodu nesto cistim po akvarijumu i skinem sve poklopce i u roku od nekoliko minuta mi se prozori po sobi zamagle jer tada bez poklopca mnogo brze isparava voda iz akvaijuma,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
agapetos
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2012
Poruke: 15
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar savet... Onda bih to trebao da napravim što pre kod stakloresca da mi iseče poklopac (od dva dela) i dve štangle od stakla koje bi ojačale prednje i zadnje staklo a ujedno i držale stakleni poklopac.
Izvinjavam se na off-topic-u
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

surcinac ::
sumi ::

ok druze podrzavam ako si procitao gore iznad sta sam napisao takodje se slazem da se mora menjati voda ali se neslazem da mora jednom nedeljno bas 1/3 ili1/4 da se menja voda to po mom misljenju zavisi sta drzis u akvarijumu i kako ali voda mora da se menja i ja sam napisao da ja radim jednom nedeljno dosipam a svake drug menjam neku kolicinu i ne drzim se da odnos zamenjene vode mora biti u litar


Sumi ja nigde nisam spomenuo da se mora menjati tacno 1/3 ,cak sam ja spomenuo da se kolicina vode menja prema naseljenosti akvarijuma,nego sam samo dao primer .jer i ja u nekom akvarijumu kao sto je Anboy spomenuo promenim mnogo vise od tih 30%.
I naravno da se niko od nas ne pridrzava da bude tacno u litar (jer je to i skoro nemoguce) Wink
I samo da dodam ,naravno da sam procitao tvoj post ,i samo mi nije jasno kako ti tolika kolicina vode ispari ,jer i ja nekim amerikancima drzim 28-29* pa mi recimo u akvarijumu od 600l ipspari mah 5-10l ,jel imas stakleni poklopac na akvarijumu?
pozz


da znas da nemam staleni polopac na ovome od 120l de su skalari ali planiram da stavim cim uhvatim vremena posto upravo secem i lepim za jos jedan oko 130l za mrest skalara stvarno neznam ali ispari mi 10%nedeljno sigurno


I da ovo uopste nije prepucavanje samo razmena misljenja i iskustva (i sukob misljenja i dolazak do zajednickih resenja i nacina za rad)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sumi ::
surcinac ::
sumi ::

ok druze podrzavam ako si procitao gore iznad sta sam napisao takodje se slazem da se mora menjati voda ali se neslazem da mora jednom nedeljno bas 1/3 ili1/4 da se menja voda to po mom misljenju zavisi sta drzis u akvarijumu i kako ali voda mora da se menja i ja sam napisao da ja radim jednom nedeljno dosipam a svake drug menjam neku kolicinu i ne drzim se da odnos zamenjene vode mora biti u litar


Sumi ja nigde nisam spomenuo da se mora menjati tacno 1/3 ,cak sam ja spomenuo da se kolicina vode menja prema naseljenosti akvarijuma,nego sam samo dao primer .jer i ja u nekom akvarijumu kao sto je Anboy spomenuo promenim mnogo vise od tih 30%.
I naravno da se niko od nas ne pridrzava da bude tacno u litar (jer je to i skoro nemoguce) Wink
I samo da dodam ,naravno da sam procitao tvoj post ,i samo mi nije jasno kako ti tolika kolicina vode ispari ,jer i ja nekim amerikancima drzim 28-29* pa mi recimo u akvarijumu od 600l ipspari mah 5-10l ,jel imas stakleni poklopac na akvarijumu?
pozz


da znas da nemam staleni polopac na ovome od 120l de su skalari ali planiram da stavim cim uhvatim vremena posto upravo secem i lepim za jos jedan oko 130l za mrest skalara stvarno neznam ali ispari mi 10%nedeljno sigurno


I da ovo uopste nije prepucavanje samo razmena misljenja i iskustva (i sukob misljenja i dolazak do zajednickih resenja i nacina za rad)


Videces i sam koliko manje ispari ,ako ima poklopac .

Bas tako Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License