----------------------------------- chicaan Sub Mar 12, 2011 1:55 pm ----------------------------------- Slažem se sa Mello-m, jedino bih dodala i nepravilnu ishranu o čemu stalno pišem kao da sam riblji nutricionista :D Češanje riba svakako nije normalna pojava koju može da izazove bilo šta, od bakt. oboljenja, preko parazita i gljivičnih oboljenja pa čak i pojačano lučenje zaštitne sluzi zbog raznih promena u vodi. Hoću da kažem, vama se svima ribe češu o podlogu ili drvo ali ne mora da znači da je uzročnik ovakve pojave isti kod svih a nekada je jako teško odrediti šta je zaista u pitanju jer nam treba mikroskop i završen veterinarski fakultet :D Uvek se ovakve stvari rešavaju zamenom vode i ubacivanjem leka širokog spektra a ono što sam ja našla kao odgovarajući lek je Easy life Multicura koji sam od skoro počela da viđam po akva radnjama. Takođe može i General tonic ili FMC, zavisi od toga šta možete da nabavite u svom kraju. @rooby, Ichtyophthirius iliti u narodu poznatiji kao Ich se leči lekom koji imaš :D @Wlayko, kod tebe mi se čini da je više bolesti u pitanju a i sam znaš da slika govori više od hiljadu reči... Kakvo je stanje sa ostalim živim svetom trenutno?