Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 cetvrti pocetak za 2 meseca..... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LudiDjura
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2011
Poruke: 26
Lokacija: Rekovac , Dragovo

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2011 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao sto naslov kaze cetvrti put pocinjem tj. tri puta rasturam citav akvarijum pa ponovo......stabilizujem ribice sve je ok ali problem trava....pojavljuje se neka braon siva sluz na liscu....sta da radim????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2011 2:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2011 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretpostavljam da mislis na smedju algu. Ako bi mogla neka slika odgovor bi bio sigurniji. Ona se javlja usled losih uslova u akvarijumu,
a uklanja se tako sto se pojaca osvetljenje i cirkulacija vode u akvarijumu. Naravno, uz redovno odrzavanje akvarijuma, usisavanje dna, ciscenje filtera i zamena 1/3 vode.
Pozeljno je uklanjati algu fizicki, mozes rukom ili pomocu puzeva i riba algara.

Ne moras rasturati akvarijum svaki put ka ti se pojavi neka alga, to se sve moze resiti. Alge su uvek prisutne, samo ih treba drzati pod kontrolom.
Nije preporucljivo ni toliko cesto rasturati i formirati akvarijum, moras biti strpljiv, citaj po forumu savete, pitaj kad nesto treba, nemoj brzati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2011 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak, treba ti vise strpljenja, ne mozes rasturati akvarijum svaki put kad neka sitnica nije po planu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LudiDjura
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2011
Poruke: 26
Lokacija: Rekovac , Dragovo

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2011 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum 70x30x30 svetlo dve nonke od po 18w jednom u nedelju dana menjam jednu trecinu vode plus usisavanje dna i ciscenje filtera (filter spoljni 30x15x30) imam i algare(2) i puzeve (amayonce).... probacu da ocistim sa bilki pa da vidim.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2011 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kojom pumpom pokreces filter? Ako imas potapajucu kolikog je protoka?
Ok je ovo sto imas, samo imaj stpljnja, citaj po forumu i otklanjaj moguce uzroke algi, i zapamti da ih mora imati barem malo u svakoj akvarijumu, pa i onim najboljim. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LudiDjura
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2011
Poruke: 26
Lokacija: Rekovac , Dragovo

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2011 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pumpa nije potapajuca vec vazdusna neznam koja (sampion sa dva izlaza za vazduh plave boje)... a filter prelivni spoljni...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2011 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavljaj manju kolicinu hrane ribicama, nemoj da preterujes, taj visak hranljivih materija ce alge iskoristiti za rast. Ubaci jos biljaka, mora da se uspostavi ravnoteza u akvarijumu, tako da biljke koriste hranljive materije, sto vise biljaka to je manje preostale hranljive materije za alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LudiDjura
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2011
Poruke: 26
Lokacija: Rekovac , Dragovo

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2011 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kolko je to manje hrane....akvarijum je moje misljenje prenaseljen.....puno ribica.....ili mozda gresim....hranim samo jednom dnevno razlicitom hranom (lisnata,tubifex,karotinska,proteinska...)...sve pojedu jer volim da odmaram i da gledam dok se hrane...cak i kupe po dnu sa muljasima hranu koja uspe da padne.... hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2011 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"svetlo dve nonke od po 18w"

Kakve dve neonke ??
Kod kuma mog sam imao slicnu situaciju , sve je ispostovao po savetima , podloga,filtracija,velika pocetna biljna masa....i kaze alge razne , crna po kamenju , po travi , cuda svakojaka...
Svratim i pogledam u raster - dve neonske cevi vito , katastrofalan kvalitet.
Zamenimo sa Aquarelle Phillips i Osram Lumilux Cool White 840 - kolika je to promena bila na bolje tesko je opisati.
Dakle , svi faktori moraju biti ispostovani ... a jedan je u akvaristici najbitniji --- STRPLJENJE.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LudiDjura
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2011
Poruke: 26
Lokacija: Rekovac , Dragovo

PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2011 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2x osram L18W/765 cool daylight
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2011 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih tu ubacio jednu akvaristicku neonku umesto jedne od te dve. Neku koja pogoduje rastu bilja.
Te neonke koje sad imas jesu dobre za akvaristiku, al je ipak najbolje imati barem jednu koja je predvidjena za ispomoc biljkama u rastu.
Usput, koliko su stare? Njih treba menjati barem jednom godisnje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2011 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

LudiDjura ::
kao sto naslov kaze cetvrti put pocinjem tj. tri puta rasturam citav akvarijum pa ponovo......stabilizujem ribice sve je ok ali problem trava....pojavljuje se neka braon siva sluz na liscu....sta da radim????


jbg, daj neku sliq te sluzi... u novooformljenim aq je to i normalno. svaki put kada naglo promenis parametre vode i svetla (nov setup) biljkama je potrebno vremena da se adaptiraju. desi se da zute i otpadnu listovi, ali rastu novi. stari listovi se raspadaju i pojavljuje se ta sluz kako ti kazes. braon alge po podlozi i biljkama su normalna pojava dok je aq "mlad" one ce se same povuci, samo ti treba stpljenja i redovna rutina zamene vode.

nemoj prati filter! iako ti izgleda da je prljav, nemoj ga nikako prati. dovoljno je samo da prilikom zamene vode, crevom "usisas" sloj filter mase koja je prva na udaru sa vodom iz aq.

procitaj vise o cikliranju, svetlosti, i biljkama koje posedujes, pa se naoruzaj strpljenjem.

sta ti znaci "stabilizujem ribice" i problem "trava"?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LudiDjura
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2011
Poruke: 26
Lokacija: Rekovac , Dragovo

PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2011 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemam slika jer sam sve razbuco pa ponovo sve ispocetka....trava ima tamno zelenu boju listovi ne zute i ne otpadaju samo se po biljkama pojavi sluz(braon alga)....filter samo cistim gornji sloj "prvi na udaru" i vodu menjam redovno.....samo zadnji put pre par dana te sluzi je bilo i u spoljnom filteru po dnu filtera....pa u pocetku se desavalo da neka ribica ugine sada toga nema samo ta sluz po travi sto se pojavljuje....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2011 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam isto osvetljenje na nesto vecoj zapremini(nekih 70l). Biljke napreduju fino ali posle nekog vremena smedja alga se pojavila. Odmah sam ubacio jednu pomocnu stonu lampu sa stedljivom sijalicom od nekih 15w mislim. Posle 2-3 dana fleke na biljkama su pocele da se gube a i puzevi su krenuli da ih bas aktivno skidaju sa listova a da listove nisu dirali. Cak se ni gupyke ne libe da je gricnu. Smanjena hrana i areacija.
Sve u svemu kontrolisi svetlo, hranu, areaciju i naravno redovna higijena akvarijuma,sto se podrazumeva.
Sad,sto se tice "stabilizacije", predpostavljam da mislis da li da tretiras ribe i biljke nekim preparatom ili tako nesto...
Ja sam negde procitao da se biljke mogu tretirati Eritromicin-om ili tako nekim antibiotikom sirokog spektra delovanja. Koliko ce to pomoci ne znam ali potrazi po forumu ovde ima sigurno kako se dozira i postupak iskusnijih.
Ako si vec rasformirao akvarijum kreni od cikliranja. Treba vremena i strpljenja ali se isplati na kraju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Na poklon crne molike trenutno stare ... Dukisef Na poklon 0 Sre Sep 08, 2021 5:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License