Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cija li su ovo jajasca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno Nerita, uhvacena na delu Smile Jongi, nisam te bas naj bolje razumeo, Nerite sa Ade ne bi trebalo stavljati u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 8:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja zaboravio, zaštičena vrsta. Ne razumem to oko tropskih bolesti, kao pecaroš mogu da kažem da su akvarijumi sterilne celine u odnosu na naše vodotokove i još kad uzmeš u obzir gde završi voda od zamene kad svi akvaristi Srbije zrade zamenu npr. trećine vode onda mi to baš i nije najjasnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na Adi (govorim samo za Adu, jer sam ih tamo nalazio i hvatao) zivi mnogo vrsta puzeva, bas mnogo. U svakom slucaju, i nerita ima mnogo. Trik je samo razlikovati ih od ostalih puzeva.
Naravno, i drugi puzevi mogu u akvarijum, samo sto je prethodno potrebno ocistiti kucicu, ali ti puzevi nisu nerite.
Sto se tice mesta hvatanja, najvise ih ima kod tribina, i to onih drugih, kod bandzija, posto su ove prve ogradjene i na njih ne moze da se izadje. Znaci, odete do drugih tribina, i spustite se do vode. Voda je tu plitka, a puzevi se nalaze na mestima gde voda zapljuskuje beton. Dovoljno je da kazem da sam ja za 5 metara tribina nasao preko 50 puzeva (naravno, nisam ih nosio kuci), tako da ih ima sasvim dovoljno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2013 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Mene zanima šta je jela ta helena ako nema drugih puževa?


A evo i odgovora cime se hrani Helena kada nema drugih puzeva Smile

Image

Bila je na panju, i kad sam ubacio Spirulinu, nije proslo minut, pocela je da se priblizava mestu gde su se vec okupile druge ribice i kozice gde je pala spirulina Wink Vec duze vreme ubacujem spirulinu svaki drugi-treci dan, nisam do sad primecivao Helenu Smile
Inace zadrzala se naj duze od svih na ovoj maloj gozbi Smile Cak je i gupike iznervirala, poceli su da je kljucaju po kucici Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Znali neko? :) jajasca FEK@ Ostali Stanovnici 9 Pon Jun 29, 2015 8:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna jajasca po panju, ikra ili nesto... DevilFish Razmnožavanje 7 Čet Apr 23, 2015 11:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jajasca na staklu Vladimir95 Razmnožavanje 4 Sre Okt 01, 2014 5:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cija su ovo jajasca? sveta021 Ostali Stanovnici 8 Ned Apr 15, 2012 6:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cija ikra? zaklina Razmnožavanje 14 Čet Apr 05, 2012 8:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License