Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cijano ili nesto drugo ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DarkstarBGW
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 27
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mozete videti na slici nasta lice biljke u akvarijumu, pokusavao sam sa terapijom protiv cijanobakterije ali nesto to slabo ide. Pa ako moze savet ...
http://oi49.tinypic.com/rcu6uh.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 6:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad je nisam imao ali meni ovo izgleda kao Crna alga !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisi nesto o odrzavanju akvarijuma, zamena vode, dok cekas odgovor, koliki foto period, kakva rasveta, CO2, da li ubacujes mikro i makro elemente, kakva je podloga u tom akvarijumu? Pa da sacekas nekog da ti odgovori.


Poslednji izmenio jovica dana Ned Sep 30, 2012 6:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitaj ovaj tekst, pa ako ima slicnosti .... onda je i resenje napisano Smile

http://www.akvarijum.org/forum.....t7004.html

A ako nema slicnosti Sad ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DarkstarBGW
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 27
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Elem akvarijum ima 380L bruto, za filtraciju koristim atmanov kanister (izbacio sam aktivni ugalj), svaki dan sipam tecni ugljenik sto se tice zamene vode jednom nedeljno promenim 20%. Osvetljenje su 3x bele neonke i jedna crvena (nisu ulicarke uzete u pet shopu al iskreno bacio sam kutije).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da ovo nije u pitanju alga nego tipicno propadanje starijih listova usled nedostatka ili svetlosti (sto manje verovatno) ili zbog nedostatka nekih mikro i makro elemenata i co2 (sto milim da jeste u pitanju)

ako sam dobro prepoznao biljku u pitanju je popularno amazonka...bilo bi dobro ili neku podlogu joj naknadno gurnuti pod koren ili neke brend tablete... ne bi bilo na odmat dodati jos 2 neonke u krov, ipak je to 350l a ne rece mi kolko su neonke duzine, w? dodajes co2? mikro-makro elemente? podloga?

i sta ti je tecni ugljenik? ako mislis na easy carbo onda ok, ne bi bilo lose onda i da uzmes pro fito od iste firme! moj predlog...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudan izgled Skalara (bolest ili nest... Spavalica13 Ostali Stanovnici 4 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License