----------------------------------- popindeed Uto Maj 12, 2020 2:02 pm ----------------------------------- Zdravo Nebojsa. Pre svega cestitke na prinovi ;) Po tvom opisu sam prilicno siguran da su u pitanju malci Boesemani. Za mrest sam koristio mop koji ih stimulise pa mislim da je mahovina uradila svoje. Elem, koje je velicine taj akvarijum? Za pocetak, pokusacu u koracima da objasnim kako sam ranije odgajao mladj duga. Najbolje mi se pokazao akvarijum manjih dimenzija, oko 7-10l. Prvih nekoliko dana je potrebno davati zelenu vodu ili infuzoriju. Ukoliko nemas moze ti posluziti tvrdo kuvano zumance imas na netu objasnjeno kako se koristi za ishranu betta fry. Pazi koliko doziras jer dosta prlja vodu. Najbolje je hraniti vise puta po nekoliko kapi na svakih par sati. Nakon 3-6 dana ih vec mozes hraniti artemijom slicnim principom na recimo svakih 2-3 sata. Sto se tice filtracije, malci duge su poprilicno osetljivi na jak flow tako da je najbolje koristiti manji sundjer filter sa vrlo malim pritiskom. Takodje preporucljivo je drzati im stabilnu temperaturu izmedju 26 i 27C. Meni su dosta bolje napredovali u toplijoj vodi. Nakon 2 sedmice kada malci ojacaju pozeljno je izvrsiti 20% izmene vode koja je iste temeprature. Nakon toga nastavljas istim principom samo na sedmicnom nivou. Srecno i nadamo se uspehu. PS ako mozes okaci koju fotku, nije nemoguce da su korisdorasi :D svakako vec kao mali lice na roditelje i lakse ih je tesko prepoznati.