----------------------------------- nebojsar Uto Maj 12, 2020 2:16 pm ----------------------------------- Zdravo, hvala na savetima. Akvarijum je 450 litara :D. Za njih neograniceno prostranstvo. Ja imam dva velika kanistera sa jakim flow-om tako da cu ih danas iskljuciti. Na jednom kanisteru mogu da kontrolisem flow pa cu ga usporiti i povremeno paliti. Podici cu temperaturu sa sadasnjih 25 na 27. Danas nisam imao nista drugo sem zumanceta koje sam im dao u manjoj kolicini, ali mislim da su premali da ga jedu. Stavio sam da se spremi nesto zelene vode i pojuricu danas artemiju da uzmem. Nadam se da ce preziveti. Za sada ih imam 15 ak videcemo kako ce se situacija odvijati. Ako uspem da ih slikam okacicu slike. Jel moze savet kako da prepoznam koji je par zasluzan. Imam 4 tirkiza i 4 duge. Po 2 para. Jel ima nesto karakteristicno za njihov mrest(promena boje, ponasanje?) I da li ih nesto sem mahovine stimulise na mrest (temperatura vode, doba dana itd)? Ovo mi je bio takav sok jer sam mahovinu prebacio i lepio po kamenu super lepkom, temperatura vode je varirala od 19 do 25 i posle 5 dana kada sam video da nesto pliva po praznom akvarijumu bio sam sokiran.