----------------------------------- nebojsar Sub Maj 16, 2020 10:16 am ----------------------------------- mali update, zavrsavamo prvu nedelju, i dalje deluje da su svi mali bozmani zivi, ima ih cca 15 ak komada. Za sada imam utisak da se hrane mahom infuzorijom iz vode, primetio sam da neravnomerno rastu, da ima vecih i bas sitnih primeraka. Ovi veci vec uveliko tamane i zumance koje im dajem. uzeo sam i neku dajana micro hranu. doziram im bas u maloj kolicini da se ne bi gomilalo. Posto je akvarijum velik a sada nemam nacina da ih odvojim palim kanister po nekoliko sati dnevno kako bi koliko toliko kondicionirao vodu zbog hranjenja. za sada im ne smeta jer odu u cosak akvarijuma gde nema strujanja, tu se okupe u jato i capkaju povrsinu vode. Nadam se da ce posle druge nedelje sansa za prezivljavanje biti veca... Na ovoj slici se vidi njih cetvoro u oblaku od cestica zumanca (koje je nastalo od samo jedne kapi rastvora) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_61139107_mali%20bozmani2.jpg Za sada nervira samo cinjenica da akvarijum koji sam hteo da nastanim ne mogu da koristim neko vreme, dok ne ojacaju da ih mogu prebaciti u drugi akvarijum. Zanima me koliko ce im trebati vremena da postignu bar 1-1,5 cm, ja pretpostavljam bar mesec, mesec i po dana.