Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cistaci algi puzevi - Nerite snail Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Looniz, imam i ja slican problem, i da akvarijum nema 180 litara, sigurno bi nabavio neritu da malo pokupi te algice Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 2:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sto smeta sto je toliko litara? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljiva situacija mi se dogodila u vezi Nerite, pa da podelim sa vama.
U subotu primetim Neritu kako je u jednom cosku akvarijuma zalepljena na staklu pri dnu akvarijuma, tako da joj kucica lezi na podlozi, i tako nekoliko sati.. Nadgledam situaciju ceo dan, ona se nije ni malo pomakla, dok prethodnih dana ja je nisam video da stoji ni minut. Pomislih, gotovo je, ali mi nije davalo mira sto je zalepljena, da je gotova, nekom logikom ne bi ostala zalepljena. Confused Dodje nedelja, ceo dan ona ponovo zalepljena, moja nadanja da je ziva padaju u vodu.. Jutros, ona ziva i zdrava vitla po staklu, alge su dzabe trljale dlanove Cool Mozda je to i cesta pojava, ja sam se susreo sa ovim puzicima skoro, tako da o njima malo znam. Opet, kao i u svemu u akvaristici, ne treba zuriti sa zakljuccima, nije uvek sve tako crno kako se cini Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se desava da se umire na jednom mestu po par sati, ali ne vise od toga. Cak sam dva puta nasao jednu izvrnutu na "ledja", ali posle nekog vremena vidim da je otisla dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace, cesto zagledam i proveravam gde su, posto mi se jednom desilo da je izasla iz akvarijuma i pala iza (na nano akvarijumu nemam haubu ni poklopac)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je tacno sto ste rekli. Imajte na umu da nerite vole da izlaze iz vode i da idu po poklopcu itd, i isto takodje desava se da hoce da izadju iz akvarijuma vrlo, vrlo cesto. Tu im nema spasa. Zato akvarijum, gde su nerite obavezno obezbedite s poklopcem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Looniz ::
a sto smeta sto je toliko litara? Smile


Ne smeta nista, ali trebalo bi mi malo krdo nerita Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Ne smeta nista, ali trebalo bi mi malo krdo nerita Very Happy


Ja bih rekao da bi 2-3 Nerite obavile posao bez problema, mozda ne odmah, ali bi vremenom sve pocistile.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komada 2 vrlo lepo obavljaju posao u 70 litara. Znaci 3-5 bi bilo sasvim dovoljno za tebe. Slazem se da su preskupe, al' jbg Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Slazem se da su preskupe, al' jbg Wink


O tome i pricam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Sve je tacno sto ste rekli. Imajte na umu da nerite vole da izlaze iz vode i da idu po poklopcu itd, i isto takodje desava se da hoce da izadju iz akvarijuma vrlo, vrlo cesto. Tu im nema spasa. Zato akvarijum, gde su nerite obavezno obezbedite s poklopcem.


Samo jos jednom da potvrdim ovo. Drzao sam jednu neritu u nano akvarijumu bez poklopca i s' vremena na vreme izadje iz akvarijuma, pa je tako par puta zavrsila na podu, a poslednji put i ispod garniture za sedenje i to dva dana (zahvaljujuci macki koja se igrala sa njom i sutnula je tamo)!!
Zato je sada prebacena sa ostale dve u veci akvarijum koji ima haubu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, mesec dana kako nema nerite u nano akvarijumu i pojavila se tackasta po staklu, sto samo potvrdjuje ono vec receno. Mislim da ce morati nazad u nano, samo da smislim kako da ga sprecim da ne izlazi Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja od kako sam postavio spoljasnji filter u malom akvarijumu, Neritu sam prebacio u veliki da mi ovde ne bi pobegla jer sam jednu stranu poklopca morao da skinem zbog prelivnih cevi. Pre par dana sam isekao otvore za cevi i vratio staklo, tako da cu vratiti Neritu upravo iz istih razloga kao kod Vilija. Tackasta zelena i neka zbunasta sivkasta se pojavile od kako nema Nerite. Ova sivkasta je minijatirna, mozda po 2-3mm kao mali zbincic, po staklu i na panju. Nije nesto dramaticno, ali vreme je da Neritu malo podgojim Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 2:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam na korak od kupovine 2-3 Nerite za moj 250l akvarijum koji se tek ciklira, ali sam uaua time da polaze jaja svuda. Imam, hm...averziju prema puzevima i svim beskicmenjacima koji gmizu po podlozi. Taman sam se "izlecio" sa lepim izgledom ove zebra narite, ali kada sam procitao za jaja, stomak mi se okrenuo... da li je to toliko cesto i sta se tada radi? Jel ih ribe jedu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 7:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nemoj da stavljas puzeve i resen problem i stomak i sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dunavske nerite Ascaron Tražnja 0 Ned Okt 16, 2022 11:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka puževe Dunavske Nerite chaosad Ponuda 0 Sub Apr 09, 2022 8:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License