Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Clithon corona - puz Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2013 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro sam ih nabavio - Clithon corona . Ima ,,rogcice,, na kucici, koji mu sluze kao odbrambeni mehanizam. Naraste do 1.5.cm.
Poreklo Azija. Hrani se braon i zelenim algama u akvarijumu. Miroljubiv i neprimetan puz. Bio sam u prilici da ih satima trazim po akvarijumu, dok oni negde zavuceni grickaju alge. Odusevio sam se puzem, podseca ma na nerite. Extra dobar cistac algi. Skoljke ,koje cete videti na slici su potpuno bile obrasle algama. Samo mali broj ovih puzeva je za kratko vreme ocistio i privodi kraju ciscenje skoljki do savrsenstva ako tao moze da se kaze. Ima ga svuda po akvarijumu gde su alge. Najcesce ide po staklu, kamenju bilju, retko ide po podlozi.

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2013 9:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2013 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sta kazu o njemu: copy/paste

Zabranjeno copy/paste


Poslednji izmenio No 1 dana Uto Maj 14, 2013 6:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2013 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam vec odlucio da uzmem par komada, posto sam i onako prezadovoljan neritama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2013 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sa izlazenjem iz akvarijuma mi se ne svidja Sad Imam haubu, i stakleni poklopac, ali ima mesta gde je otvor veci od 1-1,5 cm, oko prelivnih cevi.. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2013 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Looniz: Ja sam drzao neritu u nano akvarijumu od 8 litara bez ikakvog poklopca i za 6 meseci je 3 puta izasao iz akvarijuma, tako da mislim da je kod tebe sansa toliko mala da moze da se zanemari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2013 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako primetite vecina puzeva ima naviku da izlazi van vode.
Imao sam ove Clithone , tri varijeteta zuto-crni , zeleni i braon , po meni odlicni algari. Doneo sam ih 2008 godine.
Dosta dugovecni, 3 godine su ziveli kod mene.
Nikada nisu izlazili van akvarijuma.
Nisam ih posebno hranio , uglavnom hrana za ribice - pa sta im preostane.
Naravno , redovne zamene vode da bi im "rogovi" na kucici i kucice ostali glatki i zdravi.

Preporucujem uvek.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio dva komada, vidim da su odma postali vredni (citaj: gladni), rastrcali se po tackastoj Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vili, jel to u nano bez poklopca? Volis ti da eksperimentises, kad se ujutru budis gledas i brojis par-nepar (jel izasao neko nocas iz akvarijuma) Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaveži ga tankim najlonom za pecanje za one njegove šiljke i nema da brineš Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy sjajna ideja

@Looniz: nabavljeni su za nano, ali ih ne stavljam dok ne resim taj problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pardon, htedoh reci "ne ostavljam" (umesto "ne stavljam")
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, ja sam fasciniran koliko ovi puzevi dobro i brzo ciste tackastu algu po staklu i po biljkama... sija mi se akvarijum Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li neko da mi posalje na PP ako zna gde ima da se nabave ovi puzevi posto muku mucim sa tackastom?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 1:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi da ima neko od sponzora, baneri gore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spididjura
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 51
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Jun 25, 2013 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je skoro neko nabavljao ove puževe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Nerite i Clithon corona No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Maj 20, 2014 10:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem puža Clithon corona (corona h... Dejan V. Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Mar 07, 2014 5:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nerita puz, Clinthon corona i Red che... shpider Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Mar 03, 2014 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Clithon corona puževi WoodyAllen Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Sep 05, 2013 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Horned Nerite Snail - Clithon corona Dusan79 Ostali Stanovnici 9 Sub Maj 14, 2011 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License