Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 100% rastvaranje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam razna resenja i ideje za rastvaranje co2, razne usitnjivace mehurica, filtere od cigarete, rasprskivace i nista mi se nije svidelo.
Palo mi je na pamet jedno veoma jednostavno resenje, probao sam ga vec par nedelja kod sebe, radi odlicno i mogu svima preporuciti. Posto slika govori vise od 1000 reci, pogledajte:

nasut co2 u bocicu koja je okrenuta naopako
Image

5min posle
Image

10min posle
Image


Image


Bio sam veoma iznenadjen brzinom rastvaranja, stoga tu treba obratiti paznju da se ne pretera. Ima 100 nacina kako co2 dovesti do bocice, ja sam 2x dnevno samo pustio iz boce crevom. To cu kasnije resiti elegantnije...

Ovaj nacin moze pogotovo da se koristi sa kvasac-secer sistemom koji ovde mnogi imaju i to da im ne propadne niti jedan mehuric.

Nadam se da ce olaksati mnogima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2012 7:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2012 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaki dan ovako 2x dok ne napravim konstantan dotok, nemam pojma da li je previse ili malo ali biljke divljaju, situacija je primetno bolja sto se tice brzine rasta i velicine novih listova

Image

Sva potrebna oprema, od ovoga se moze napraviti 100 varijacija na temu, jednostavnije ne moze i nije potreban nikakav rasprskivac ni usitnjivac mehurica

Image


Image


Poslednji izmenio zedochok dana Sre Apr 04, 2012 11:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka CO2 rastvaranje Doksas Hemija 37 Uto Feb 09, 2016 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li može da koristi za bolje rastva... JocaPA Hemija 2 Pon Nov 17, 2014 8:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rastvaranje prihrane cvelegoa Rainforest 4 Pon Sep 29, 2014 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rastvaranje co2=co2 difuzor ili motor... Cokilio Ostala oprema 7 Uto Jun 17, 2014 10:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License