----------------------------------- Zhorz Uto Okt 09, 2012 9:50 pm CO2 difuzor Up-Aqua- 20 mm ----------------------------------- Kupio sam od sponzora ovaj difuzor, prikacio ga na diy co2 i radio super 12,13 dana. Kada je nestalo vise CO2 nisam odmah zamenio vec je proslo 3,4 dana... Sinoc napravim opet smesu prikacim sve ali ne ide kroz difuzor. Pocelo da nabija pritisak u flasi...ja malo odvrnem cep na maloj boci i izadje velika kolicina (zamalo trovanje :-) stavim onaj kamen ,rasprsivac, i kroz njega gura extra. U maloj boci , iz creva koji je u velikoj izlazi regularno mehur na 3,4 sekundi..(fi 9mm) Da li je moguce da se nesto zacepilo u ovom difuzoru kupljenom, zapeklo jer nista nije izlazilo 3,4 dana...... ili pritisak mora da bude veci. Mada je bio poprilican u boci kada sam odvrnuo. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_337453023_UA-5211.jpg ----------------------------------- No 1 Uto Okt 09, 2012 9:55 pm ----------------------------------- Ne verujem da se bilo sta zapusilo. Nisi trebao nista da diras. Ponekad je pozeljno da se kamen opere, da bih isli sitni mehurici. Ja recimo taj kamen perem domestosom. ----------------------------------- Zhorz Uto Okt 09, 2012 10:28 pm ----------------------------------- sad cu da probam i ja :-) ----------------------------------- nebojsa.85 Sre Okt 10, 2012 1:30 am ----------------------------------- potopi ga malo u toplu vodu...trebalo bi da krenu posle toga mehurici...hoce od diy co2 da zapusi po nekad difuzor, od one sluzi, posebno ako pravis diy ko ja na smao 1 flasu...ako si na 2 flase onda ne bi trebalo da zapusuje....jer ta druga flasa dodatno procisti... ----------------------------------- Zhorz Sre Okt 10, 2012 10:13 am Re: CO2 difuzor Up-Aqua- 20 mm ----------------------------------- Pocelo da nabija pritisak u flasi...ja malo odvrnem cep na maloj boci i izadje velika kolicina (zamalo trovanje :-) ma imam dve boce, nisam sinoc vracao difuzor jer se vec svetlo ugasilo pa da ne uznemiravam ribice. neznam koliki treba da bude pritisak da bi izlazili mehurici....kameni rasprsivac bas super radi jedino sto nije lep za zakaciti/staviti gde hoces.. videcu danas kako ce se ponasati ----------------------------------- nebojsa.85 Sre Okt 10, 2012 2:06 pm ----------------------------------- kameni rasprsivac nevalja za co2, jako krupne mehure daje, svaki mehur co2 koji dodje u kontak sa povrsinom vode se oslobadja u atmosferu i nema svrhu, znaci sto sitniji mehur malte ne dok dodje do povrsine da se rastopi u vodi ima svrhu...sve ostalo je bacanje para i vremena... ----------------------------------- Zhorz Sre Okt 10, 2012 3:32 pm ----------------------------------- veruj mi da su sitni da sitnij ne moze, jer nije toliki velike protok kao kad avazduh prolazi Probacu da slikam, kazem jedini problem je sto mi kvari kompetnu sliku na sred aq ----------------------------------- Zhorz Sre Okt 10, 2012 4:39 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_61358179_co2.jpg koliko je sitno cak se uhvatilo po filteru/sundjeru ----------------------------------- deki022 Sre Okt 10, 2012 9:13 pm ----------------------------------- Bolje ti je sa difuzorom sigurno,a kad se zapusi ja sam sa varikinom resavao taj problem dok mi nije pukao difuzor,e onda sam ubacio crevo ispod motorne glave u filter i resio problem,mozes tako probati meni je super