Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 co2 drop check Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2016 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj da podignem malo ovu temu, za sve one koji koriste ili su tek poceli da koriste ili cak zele da pocnu da koriste drop ceker Smile
Na analitickoj vagi sam odmerio 120mg sode i rastvorio u 1l destilovane, nakon toga u sam u drop ceker sipao tu vodu, skoro punu onu kuglu i dodao 5kapi reagensa, kao sto je pisalo na flasici...u pocetku je bilo nesto tamno plavo, al danas mi je bledo zeleno, skoro da vuce i na zuto..a pri tome dva dana mi je aq bio bez co2(diy)..i sada mi nije jasno zasto tako pokazu, kada ne verujem da ima toliko co2 u vodi...sumnjam da li je rastvor dobar...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2016 6:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2016 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da rastvor treba da je kh=4. Tako da ako imaš test za kh možeš ga tako proveriti.
Evo i slika
Image

Na ovim markiranim delovima tabele bi tečnost u drop checkeru trebalo da je zelena...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste 4kh je, rastvorio sam u 1l destilovane vode 120mg sode bikarbone, onda napunio punu skoro onu kuglicu i ukapao 5 kapi reagensa, al cudno se nesto ponasa, sad je npr zuto, kao da ima previse co2 a znam da nema sanse da ga ima previse, jer sma ga juce pustio i to jos ide malim intezitetom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da kada napravis sve pre nego sto stavis u akvarikum udahnes duboko vazduh, zadržiš koliko god možeš i onda sve to izduvaš u drop checker. Ako brzo požuti to je ok jer si skoro čist co2 dunuo unutra, posle probaj da ga ostaviš napju da vidiš da li će se boja vratiti. Napolju na vazduhu bi tečnost trebalo da je plava.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Stakleni Drop Checker vlada_va Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 20, 2019 11:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drop checkeri, difuzori, atomizer, i ... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Dec 12, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Up Aqua CO2 atomizer 16/12 i drop che... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Apr 10, 2018 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati T5 neonske sijalice i stakleni drop c... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 10, 2016 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zakrivljene makaze, tecnost za drop c... Mark Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 13, 2016 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License