Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Co2 finish Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Acika
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2009
Poruke: 30
Lokacija: Dordrecht-Holandija

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako sam ja napravio CO2 reaktor,pa vas molim da mi napisete vase sugestije prije nego sto ga stavim u funkciju.Imam i tri pitanja:da li mi je crijevo izmedju male flase i sigurnosnog ventila predugacko i kako da regulisem kolicinu CO2.Koja je smjesa za reaktor najbolja,vidim da neki koriste zelatin i sodu birkabonu.Hvala....
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 3:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije lose nego na koji nacin radi ovaj difuzor???Sto se tice creva tu ti ne mogu pomoci jer neznam gde planiras da stavis co2 ako ces pored aq onda je dugacko.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Feb 15, 2011 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
nemanja.lazovic ::
Posle koliko vremena ti je krenuo co2 da radi....???


Posle deset minuta, a evo radi već par dana i konstantno izlaze mehurići, a količina mehurića je direktno proporcionalna temperaturi, tako ako može da se kontroliše temperatura smeše, moglo bi se na taj način kontrolisati broj mehurića CO2.


Jedno pitanje. CO2 reaktor da bih izbacivao mehurice,mora konstantno voda da bude mlaka ili samo dok ne krene sa mehuricima ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Uto Feb 15, 2011 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda mora da bude mlaka samo dok nestavis kvasac
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Feb 15, 2011 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je temperatura spoljna temperatura, oko reaktora, oko 20C, tako da izlazi između 1 mehura u sekundi i 3 mehura u sekundi, zavisi od temperature. Kolika je temp u reaktoru, nisam merio, ali pretpostavljam da je veća, zbog procesa vrenja. Dosta konstantno radi, a caka je da nisam mućkao kvasac, kada sam ga dodao u šećernu vodu, već sam ga samo usuo, i on se za par dana lagano rastopio. Takođe, u početku mi je temperatura oko reaktora bila 15C prva dva dana, a zatim sam podigao na 20. Sa podizanjem temperature raste proizvodnja CO2, pa se na taj način može kontrolisati reaktor, ako se ima grejač sa termostatom u bazenu, u kome se nalazi reaktor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sini82bla
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 91
Lokacija: BEOGRAD M.M.LUG

PorukaPoslao: Uto Feb 15, 2011 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja jesam postavio 85 postova ali za ovaj CO2 svuda ima nekih ricnih radova ali niko nije obradio ovu temu u sitna crevca i zasto je to tako sto se radi itd....barem ja nisam nasao...ako je neko nasao neka ostavi link...da mene ne bi kritikovali kako nisam trazio tu temu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acika
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2009
Poruke: 30
Lokacija: Dordrecht-Holandija

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skip,napravio sam mali film da vidis kako radi moj difuzor,ali ne mogu(ne znam)da ga stavim na sajt-kao predugacak film,mada traje samo 8 sekundi.Evo zato jedna mala slika.Sustina je da mjehuric co2 ide polako sa dna prema gore(cik-cak).Dok CO2 "putuje",mijesa se sa vodom,zato su mjehurici na dnu veci dok su pri kraju manji.Kod mene su mjehurici iste velicine zato sto sam reaktor tek napravio,pa izbacuje co2 kao lud.Izvini sto si cekao na odgovor,nisam bio kuci.....
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[youtube:1401332517]http://www.youtube.com/v/Ww08tEJ2NZo[/youtube:1401332517] [youtube:1401332517]http://www.youtube.com/v/YQkR-KrTSqs[/youtube:1401332517]

Da pomognem kolegi oko klipova!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Acika

To baš i nisu mehurići, već mehurovi. Laughing

P.S. Skini Prism Video File Converter i kompresuj šta Ti je volja, kako Ti je volja, i kada Ti je volja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bas lepo ispusta co2 mozes ako hoces da smanjis protok samog co2 stavi neki manji ventil ili samo crevo presavi i fiksiraj .... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I pomoli se da ne eksplodira kvasac. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2011 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Axa sad mi je jasno hvala na odgovoru.... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne stavljajte ventile i ne presavijajte creva na CO2 DIY!!! To nisu CO2 atestirane boce koje trpe pritisak, plasticne flase ce eksplodirati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da sme samo da se stavi nepovratni ventil Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sme, sme, naravno.... a onda u najavi imamo krečenje i čišćenje... a možda još nešto dodje kao bonus...

Kakve veze ima nepovratni ventiil....?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License