----------------------------------- io Čet Feb 25, 2016 5:17 pm ----------------------------------- kada ne radi svetlo, i biljke kao i ribe koriste kiseonik iz vode (biljke su prethodno napravile kiseonik dok je bilo svetla u fotosintezi, jel da). ako co2 radi non stop, moze se desiti da ribe uginu, takoreci poguse. nekad sve, nekad pojedine samo, sve zavisi od kolicine co2 u vodi i velicine ribe i td . jednostavno kad ukljucis svetlo odvrni ventil, kad ugasis svatlo zavrni i ventil dok ne kupis elektromagnetni, nista nece biti za mesec dana ventilu. za to i sluzi, da se zavrce i odvrce.... ako nemas ribu ni jednu u akv, onda mozda mozes da drzis tako 24 h ukljuceno, mada iskreno ne znam kako ce biti biljkama od tolikog co2. kao da ih drzis u izvoru kisele vode . cini mi se da elektromagnetnio ventil ide na izlaz iz boce, al nek neko iskusniji kaze koji je redosled, da li prvo on ili regulator. iglicasti ide poslednji u nizu svakako, jer sa njim podesavas bukvalno mehuric po mehuric co2, ako hoces jedan u sekundi ili 5, stelujes sam u zavisnosti od kolicine biljaka koje imas .....