----------------------------------- zico7 Čet Maj 11, 2017 3:07 pm ----------------------------------- Sve je vise manje isto. Bitno je da ne pusta. U tom celom nizu vazan je iglicasti ventil koji sluzi da fino regulises protok co2. Sistem ide ovako:boca, na nju manometar, pa iglicasti ,pa nepovratni ventil, pa difuzor... Kao i manometara,tako i difuzora ima raznih(sa brojacem mehura,sa nepovratnim ventilom..) Ako ti treba iglicasti, isti kao sto ja imam, imam za prodaju. Pogledaj u temi "Kod starog hrasta". Sta nije jasno - pitaj. Hvala na odgovoru. Razumijem, otprilike. Iglicasti ventil je dakle od kljucne vaznosti, radi ekonomicnosti, tj. ustede plina. Pogledat cu tvoj ventil. Isto tako, procitao sam da ima elektromagnetni ventil. Kakva je njegova svrha, da li se preko njega moze ujedno regulisati i zastavljati protok co2? Imam dva ciklidna akvarijuma, u svijetu biljnih sam amater. Sada trebam praviti komodu pa me zanimaju dimenzije boce od 5kg. Koliko mi moze trajati boca od 5kg za 150l vode? Nakon toga cu naruciti staklo i praviti akv... i tu ce mi trebati par informacija...