----------------------------------- cukarac Pon Feb 27, 2017 3:56 pm Co2 ----------------------------------- Po iskljucenju co2,koliko dugo ostaje prisustvo istog u akvarijumu? Pitanje za iskusne. ----------------------------------- Blue Pon Feb 27, 2017 6:54 pm ----------------------------------- Zavisi od velikog broja faktora, ali generalno relativno kratko, reda desetine minuta. ----------------------------------- Sone_bg Čet Mar 02, 2017 4:58 pm ----------------------------------- Da ne bih otvarao novu temu, nadovezacu se samo, da li neko zna gde može da se kupi nova boca za CO2, u messer-u prodaju samo od 10L, nema manjih, nešto guglam po netu, osim ovih polovnih, ne mogu da nađem da ima negde prodaja ili sam lud :D A drugo pitanje, pošto imam akva od nekih npr 70-75L, da li mi je nekih 5L ok ili je previse? Mislim kontam što veća, duže će trajati, al reko bolje pitati prvo :) ----------------------------------- Sone_bg Pet Mar 03, 2017 2:17 pm ----------------------------------- Ljudi ima li ko malo da pomogne :) ----------------------------------- Djokic Pet Mar 03, 2017 4:16 pm ----------------------------------- Nije 5 l previse, po meni ako ti novac nije problem i prostor onda uzmi veliku i miran si duze vreme.Ja koristim one najvece, punjenje 30kg, em sto je na pare jeftinije em sto nemas cimanje na par meseci da menjas. Jedino sto treba pomoc drugara da se iznese, ako si u zgradi bez lifta moze biti problem. Inace ova zamena je bila u krijogas, a vidim da imaju u BG jedinicu.2670 je 30kg. "Nova" takva. puna, kosta oko 12-13000, mozda nesto preko sad... ----------------------------------- nesa69 Pet Mar 03, 2017 7:09 pm ----------------------------------- Nema u akvarijum artu? Vatrosprem ti je imao one male CO2 aparate za gašenje požara, nisu bili definitivno 10kg, samo manji od toga. Da li može za akvaristiku to tek ne znam :) ----------------------------------- Sone_bg Pet Mar 03, 2017 7:39 pm ----------------------------------- Nema u Krijogasu već godinu dana, tako su mi rekli, u messeru ništa ispod 10kg, a Nešo otvori mi oči, gledao sam ja kod njih, al sam se nešto izgleda istripovao da sam nešto drugo video, tj da sam video neku drugu cenu, nema kod njih, al može da se naruči. Nego sad imam jednu drugu nedoumicu, visina koja mi je slobodna u komodi je 55 cm, a ne znam konkretne dimenzije za 5 kg i 3 kg, nešto sam se malo informisao, al ne znam dal su to standardi, dal su sve iste od 5 kg ili ima raznih dimenzija, mislim da bi mi od 5 kg bila visoka, da bi odgovarala od 3 kg, jel bi mi bila dovoljna od 3 kg za moj akva? a da ne punim često bocu, makar dva meseca da izdrži :D Ako neko ima od 5 kg i od 3 kg, pa ako može da mi napiše samo visinu koja je, da imam okvirno da planiram šta i kako :) ----------------------------------- Blue Pet Mar 03, 2017 8:39 pm ----------------------------------- Moja je od 3kg visoka 42-43cm, sa sve ventilima i manometrima. Bez njih koji cm manje, ali to vec zavisi od vrste regulatora i dodatne opreme, odnosno nacina montaze. ----------------------------------- Ralke Pet Mar 03, 2017 8:52 pm ----------------------------------- Ja imam od 10l na nekadasnjeh 40 i kusur litara.. a sad ce biti novi akv malo veci.. boca stoji sa strane komode. Ovu napunis i miran si par meseci ----------------------------------- Sone_bg Ned Mar 05, 2017 1:17 am ----------------------------------- Ralke moram i da ispunjavam estetske uslove (žena), tako da sve to mora da bude spakovano u komodu, ništa sa strane, mada iskreno i meni se ne svidja da mi tako bude nešto sa strane, a Blue sviđa mi se ta visina, tako da si me obradovao, ta bi mi taman odgovarala i ta 3 kg, verujem da bi bila dovoljna za mojih 70L :)