Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Coridoras Black - ispupčeno oko? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dođoh kući večeras i jedan od dva black-a ima desno oko baš baš ispupčeno (čitajte ogromno je) i onako providno.

Ima li neko ideju šta ga je napalo, može li se lečiti i čime?

Živahan je i pliva i rovari okolo isto kao i drugi pored njega
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 10:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

''Pop Eye,-BULJAVE OCI-ISPUPCENJE OCIJU
Buljave oci-uspupcenje nije jedna posebna bolest, ali različiti su problemi ili kombinirani simptomi osnovne bolesti.Najčešći uzrok je bakterijska infekcija, ali ova infekcija može biti rezultat nekih prethodnih bolesti / bolest i također može biti uzrokovana nespecifičnim organizmima, grubim rukovanjem, tumorom, prekomjernom rasvjetom, lošo prehranom ili nedostatkom vitamina A. Razlog povečanja obima očiju je dolazak tekučine u očnu supljinu.
Kao i kod većine bolesti riba, stres je glavni faktor. Zajednički naprezanja su prenatrpanosti, loša kvaliteta vode, neishranjenosti ili nagle promjene temperature zbog čega je visoka kvaliteta vode potrebna.
To nije sve što je teško liječiti, te je rijetko opasno po život. Međutim, povremeno se oči ne mogu u potpunosti oporaviti u izgledu i zauvijek će ostati nešto veće nego obično, čak i nakon što su se u potpunosti oporavile!

simptomi:
Jedno ili oba oka su abnormalno velika. Riba također može pokazivati znakove općeg stresa, kao što su letargija i blijede boje. ''


sera baktopur, sidu leci....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odmah leči Baktopurom.Ja sam probala ali nije uspelo...Slobodno mogu reći najteža bolest za lečenje Sad Ali čudi me da je samo jedno oko,obično budu oba.Inače,koliko sam primetila,ova bolest najčešće napada Sijamske Borce i Koridorase.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzim odgovorima, odmah ujutru ranom zorom idem po Baktopur! I naravno narednih dana praćenje stanja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije preziveo, na zalost... Pratim ostale ribice intenzivno i za sada sve deluju ok.

doduse on mi je i dosao sa ostecenjem na repu ali sam mislio da je povredjen fizicki negde... Sad samo da ispratim da nije zarazio ostale..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zameni deo vode i prati stanje. Ne mora da znaci da ce ostale ribe da obole. Napada najslabiju kariku u ak, ribu kojoj je zbog stresa ili neke povrede kako si naveo opao imunitet. Imao sam dva odvojena slucaja dropsya, reagovao sam na vreme, i zavrsilo se na po jednoj ribi... Zameni sutra 30% vode i ne brini! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi bilo dobro da preventivno sipaš Baktopur...Šta kolege misle?
I da,pošto verovatno imaš onaj crni sunđer sa aktivnim ugljem koji si dobio,ako dodaješ lek njega izvadi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam vise za to da se saceka, pa ako se bas javi i kod drugih da krene. Baktopur deluje protiv svih bakterija, ubija i one koje nam trebaju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moli m.vlacina Tražnja 1 Pet Jun 04, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License