Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 corner filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
trick
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Mar 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2011 1:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zdravo svima..ja sam novi ovde napravio sam profil pre mesec dana i mene je zanimalo dali bi neko mogao da mi pomogne da mi objasni sistem ovog filtera
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
uglavnom hocu da osposobim filter za moj akvarijum od 20 litara...ako moze neko da mi objasni kako ovaj filter radi ili cak da mi pokaze slike u akciji...hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2011 1:36 am Snimi Poruku Nazad na vrh

MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2011 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukratko,treba ti pumpa za vazduh i na nju silikonsko crevo naravno.Crevo ubacis kroz rupu na vrhu filtera i spustis ga skoro skroz do dna.Unutrasnjost filtera popunis sundjerom,vatom,kermikom itd. (sve ono sto se koristi za filtraciju,naravno,za sta imas mesta) i to je to u sustini.Ne bi bilo lose da na kraju creva koji ide u filter stavis neki mali kameni rasprisvac.Ubodes pumpu u struju i dobijes filter i rasprsivac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2011 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

taj filter sto ti imas nije neki kvalitet , sto zbog odrzavanja vode cistom sto zbog izgleda....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trick
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Mar 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2011 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na objasnjenju...da filter je star ali je ja mislim dovoljan za akvarjum od 20 l....ali ima jden problem ja sam odprilike znao sta treba da se uzme za njega ali me samo muci jedan deo nalazi se na slici ....slika je zadnja i to je neki beli pokoplac i na kraju ima samo jedna rupica velicine jedna 1 do 2 mm..da milimetra..tako da neznam da li bi moglo staviti rasprsivac...hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2011 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako nije dovoljan , au kako me podseti,...kad sam ja ovo koristio , super je filter ne birni, malo je velik ali...

Silikonsko crevo ulazi u otvor kao na prvoj slici, I ide celom duzinom do kraja, zatim se polukrzno savija I crevo bih trebalo d aide ,slika 7*poslednja, ispod belog poklopca na jedno ispupcenje, ako nije odvaljeno , posto mi se cini da beli poklopac stoji ravno na podlozi bez da je iskosen. Crevo iz filtera drugi kraj ide na akvarijumsku pumpu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2011 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;tosu stari filteri ako hoces unutrasnji filtersad tije dobar mali kornet filter koji lepo cisti ak do 50+60litara a taj nije dobar jer kad ga vadis iz ak sva prljavstina se vraca u ak...
Imagebolji su korneti jaih koristim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2011 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rako u pravu si , ali ako covek hoce ovaj da koristi ok ,ako ne moze i te kao na tvojoj slici , a i nisu skupi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trick
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Mar 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

poslusao sam i kupio sam pumpu,crevo,rasprsivac...ali se pojavio problem kada upalim pumpu vazduh umesto da ide spreda on ide odpozadi i dize mi citav filter....sad vazduh bi trebao da ide odnapred ali ima samo mala rupa na poslednjoj slici kroz koju nemoze da dodje vazduh....ja sam mislio da prosirim rupu pa da bi mogao vazduh da prodje...hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;taj filter ima mali kockati rasprsivac treba ga potopiti u kiselinu jer je zapusijo...potopi ga u kiselinu i kiselina ce daga otpusi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Resices problem i sa Coca-Colom provereno.Skidao sam rdju tako.Sipi malo soka,stavi rasprsivac unutra i za pola sata gotovo... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MiMa987 ::
Resices problem i sa Coca-Colom provereno.Skidao sam rdju tako.Sipi malo soka,stavi rasprsivac unutra i za pola sata gotovo... Smile


Slažem se. Ortofosforna kiselina iz koka kole će srediti stvar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License