----------------------------------- Soulsack Pon Okt 08, 2012 5:22 pm Corydoras paleatus - razmnozavanje ----------------------------------- Najzad i moji Cory su poceli da se mreste, samo to rade onako pocetnicki, Stavjaju jaja na sve strane, Jeste dva para u pitanju, Mladi tek dorasli izazovu. ali bato gde stignu, ima mali milion :) Ne znam videcemo dalice da uspe, Bice up date. http://imageshack.us/a/img209/1028/20121008170525.th.jpghttp://imageshack.us/a/img607/2222/20121008170517.th.jpg ----------------------------------- No 1 Pon Okt 08, 2012 5:52 pm ----------------------------------- Mrest moze satima da traje. Moj ti je savest kad vidis da se odprilike zavrsio, da izvadis ribe iz akvarijuma, i bilje ,stavis zuti lek , podignes temp.na 26.st.celz. i zamracis akvarijum/posle nekoliko dana bice malaca. Povremeno prati stanje akvarijuma i ikre, neolodjenu belu ikru izvadi iz akvarijuma cevcicom . ----------------------------------- Soulsack Pon Okt 08, 2012 7:21 pm ----------------------------------- Hvala na savetu. ----------------------------------- Soulsack Ned Okt 14, 2012 12:28 pm ----------------------------------- Danas jutro lepo pocelo, od nekih 50 ikri 10 je bilo belih neoplodjenih te sam uklonio a ovo ostalo mi se cini da su se svi izlegli, sitni mali cory, mnogo lepo. Nadam se da ce biti sve ok, bice slike cim uhvatim neku i da se i vidi nesto na slici :) ----------------------------------- No 1 Ned Okt 14, 2012 5:16 pm ----------------------------------- Samo i h dobo hrani i nema brige. Mozes, kasnije i sa zivom artemijom. ----------------------------------- Soulsack Pet Okt 19, 2012 2:57 pm ----------------------------------- Za sada sam izbrojao preko 55 malaca :) lepo napreduju, nadam se da ce tako i da ostane. http://imageshack.us/a/img689/8845/20121019144441.th.jpghttp://imageshack.us/a/img844/8419/20121019144352.th.jpg ----------------------------------- Zhorz Pet Okt 19, 2012 3:09 pm ----------------------------------- uuu svaka cast, kad cepamo kosulju? ----------------------------------- Soulsack Sub Okt 20, 2012 9:21 am ----------------------------------- uuu svaka cast, kad cepamo kosulju? :talasi: :yeah: ----------------------------------- VURDOK Sub Okt 20, 2012 12:20 pm pozdrav ----------------------------------- :lol: :zop: :zop: :zop: :zop: svaka cast :bravo: ----------------------------------- Markonbg Sub Okt 20, 2012 2:39 pm ----------------------------------- Mrest moze satima da traje. Moj ti je savest kad vidis da se odprilike zavrsio, da izvadis ribe iz akvarijuma, i bilje ,stavis zuti lek , podignes temp.na 26.st.celz. i zamracis akvarijum/posle nekoliko dana bice malaca. Povremeno prati stanje akvarijuma i ikre, neolodjenu belu ikru izvadi iz akvarijuma cevcicom . IZ kog razloga se vade bilje i kako se zove ziti lek koji se stavlja?Jer je to lek za plesanj ili za nesto drugo ----------------------------------- Soulsack Sub Okt 20, 2012 4:42 pm ----------------------------------- @Markonbg - Da to je protiv plesni mada u mom slucaju ona je zelene boje :) ----------------------------------- vikkv Sub Okt 20, 2012 11:15 pm ----------------------------------- Cory su juce pobacali ikru po celom zajednickom aq, mislite li da postoji sansa da se ikar sacuva, mada danas vidim da je negde i pobelela, aq je od 400l, 4 nedelja cikliranja je trenutno i u aq imam 8 coriya i 4 ancistrusa. Šta mislite jesu li ikri sanse ravne nuli!? ;) ----------------------------------- Soulsack Pon Okt 22, 2012 9:39 am ----------------------------------- Lepo napreduju Hranim ih mikro crvima i sitnom crvenom granulom i sa raznom usitnjenom haraom za ribice Velicine su razlicite od 5mm do 1cm http://img27.imageshack.us/img27/3971/20121104131828.jpghttp://img138.imageshack.us/img138/6936/20121105125036.jpg ----------------------------------- reventon Sub Nov 10, 2012 5:33 pm ----------------------------------- Moji su danas poceli da plivaju zajedno, da plesu, da se trljaju itd. U svakom slucaju, mrest je poceo :) . Posto mi se nikada to nije desilo sa koridorasima, imam jedno pitanje. Da li je obavezno izdvojiti ih? I ikru takodje? Akvarijum mi je dobro ubiljen, pa me zanima da li je moguce da mrest uspe (makar i delimicno) ? ----------------------------------- Soulsack Ned Nov 11, 2012 4:01 pm ----------------------------------- Cory Ne cuvaju ikru, Tako da ce ikru pojesti ostale ribe ako je rec o drustvenom AQ-u. Iz licnog iskustva. ----------------------------------- reventon Uto Nov 13, 2012 3:30 pm ----------------------------------- Tako sam i mislio :( . Problem je sto nisam imao gde da ih odvojim za vreme mresta, a akvarijum je dobro ubiljen, tako da nema sanse da nadjem ikru... ----------------------------------- krlle83 Pet Nov 16, 2012 11:44 am ----------------------------------- Ikru koju bace kod mene je odmah bele boje mada to mozda zavisi i od vrste,moji su Trilineatusi. I da li mora da se zamraci akvarijum i zasto? ----------------------------------- Bojan Sub Nov 17, 2012 10:55 pm ----------------------------------- Osvetljenje koje imamo obicno smeta ikri tako da onda ubrzo propadne. Zato se zamraci akvarijum u kom se nalazi ikra. ----------------------------------- krlle83 Ned Nov 18, 2012 11:03 am ----------------------------------- Bojane da ne otvaram novu temu....nije mi samo jasno od kad je moj par Corija bacio prvi put pre otprilike 2 nedelje sada bacaju na svakih 2 dana !?! Nisam lud,znam sta zateknem svako drugo jutro na zidu i po biljkama. ----------------------------------- ghoust86 Pon Nov 19, 2012 7:42 pm ----------------------------------- Novi sam ovde,od pre godinu dana imam akvarium,pratio sam dosta vasa pitanja i odgovore,pa sam svasta pokusavao i uspevao zahvaljujuci vama... imam par coridorasa koje sam odvojio u manji akvarium od 9l,par dana su tu,i danas se pojavljuju tackice po staklu,ima samo pet na jednom mestu,da li ce zenka izbacivati jos ili ne kako da znam,a mnogo je velika,da li ce uspeti samo jedan muzijak da je oplodi? i on je poveci... ----------------------------------- Bojan Uto Nov 20, 2012 9:14 am ----------------------------------- Zenka bi rebala vise komada ikre da zalepi za staklo a moze i jedan muzjak da oplodi. Meni je jedan dasa odradjivao posao. ----------------------------------- ghoust86 Uto Nov 20, 2012 9:34 pm ----------------------------------- izgleda mi je propala kombinacija sad ikra mi je pospadala sa stakla ne vidim je vise nigde ----------------------------------- ghoust86 Uto Nov 20, 2012 9:37 pm ----------------------------------- sacekacu desetak dana da vidim da li ce se pojaviti coji malac negde ako ne onda cu ponoviti proces :) ----------------------------------- mitra019 Sre Nov 21, 2012 11:45 pm ----------------------------------- sa koliko su coridorusi polno zreli ----------------------------------- ghoust86 Pet Nov 30, 2012 11:09 pm ----------------------------------- a opet je bacila ikru ima je mnogo,odmah sam ih izvadio iz akvariuma sad ostaje samo cekanje :))))) ----------------------------------- ghoust86 Pet Nov 30, 2012 11:13 pm ----------------------------------- da li moze da se ikra izvede bez sredsta protiv plesni? nemam,a i nemam gde da nabavim ----------------------------------- Soulsack Uto Dec 04, 2012 8:35 pm ----------------------------------- Evo slike zenki, najlakse je da se razlikuju kada ih gledas od gore, muzjaci su tanji i manji. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_61574821_cor1.jpg ----------------------------------- No 1 Uto Dec 04, 2012 9:54 pm ----------------------------------- Cudan ti ovaj metod razlikovanja polova ali ajd ok sto se kaze. Najjednostavnija i prepoznatljiva razlika je sto muzjak ima gornje ledjno peraje u oblliku spica , a zenka zaobljeno. Pa tek onda po velicini ,zenka krupnija ,veca ,muzjak manji, sitniji. ----------------------------------- Soulsack Sre Dec 05, 2012 11:03 am ----------------------------------- @ No 1 - Da svakako, zaboravio da dodam i to, gornje ledjno peraje u oblliku spica , a zenka zaobljeno. ----------------------------------- chikavili Sre Dec 05, 2012 11:27 am ----------------------------------- Da li to sa ledjnim perajem vazi za sve korije ili samo za paleatusa? ----------------------------------- mitra019 Uto Jan 15, 2013 5:59 pm ----------------------------------- moji su danas bacili ikru sad sam doso sa posla ali je sva bela da li to znaci da je propala ----------------------------------- teletec Uto Jan 15, 2013 7:04 pm ----------------------------------- Zdravo. Ne mora da znaci,mozda su tek sada bacili ikru a koliko se ja secam ikra je bela.Tek kasnije pocrni. ----------------------------------- Soulsack Uto Jan 15, 2013 7:58 pm ----------------------------------- Za par dana ce da se vidi koje su plodne i koje ne. kod mene su bile braon boje plodne a ne plodne su ostale bele. ----------------------------------- mitra019 Uto Jan 15, 2013 8:50 pm ----------------------------------- a neko skidanje ikre i prebcivanje u drugi akv jer uopste izvodljivo ----------------------------------- teletec Uto Jan 15, 2013 9:15 pm ----------------------------------- A zasto bi skidao ikru. ----------------------------------- mitra019 Uto Jan 15, 2013 9:27 pm ----------------------------------- bacili su ikru u zajednickom akv u kom su trenutno jos 4 ancistrusa 1 gupika i 1 ksifo a za koji dan stizu skalari ----------------------------------- teletec Uto Jan 15, 2013 10:11 pm ----------------------------------- Ja licno mislim da je taj mrest propao,saslusaj i druge. Sledeci put kada vidis da je zenka ponovo puna ikre prebaci zenku i tri muzjaka ako ih imas,ako ne moze i jedan i spusti temperaturu vode za dva do tri stepena. Tako ce dobiti nagon za mrest, onda ne moras cekati ta sami bace ikru jednostavno ih nateras. Puno srece . Poz. ----------------------------------- mitra019 Uto Jan 15, 2013 10:46 pm ----------------------------------- hvala svima na sugestijama ako nista drugo jedno iskustvo vise probacu sledeci put da se bolje pripremim sad su i mene iznenadili ----------------------------------- Aleksandar Mitrovic Pon Jan 28, 2013 12:24 pm ----------------------------------- Cime da hranim male,ima ih oko 15-ak,da li teba da ubacim neki filter i rasprsivac. ----------------------------------- Soulsack Pon Jan 28, 2013 12:57 pm ----------------------------------- Prva strana Lepo napreduju Hranim ih mikro crvima i sitnom crvenom granulom i sa raznom usitnjenom haraom za ribice Velicine su razlicite od 5mm do 1cm http://img27.imageshack.us/img27/3971/20121104131828.jpghttp://img138.imageshack.us/img138/6936/20121105125036.jpg Bez i jednog uginuca i trenutno su oko 1.5 - 1.8 cm Druze Obavezno filter, areacija i grejac. ----------------------------------- Aleksandar Mitrovic Uto Jan 29, 2013 2:52 am ----------------------------------- hvala,sve uraceno kako je receno,nadam se da ce preziveti.:) ----------------------------------- Aleksandar Mitrovic Uto Jan 29, 2013 2:54 am ----------------------------------- hvala,sve uradjeno kako je receno,nadam se da ce preziveti.:) ----------------------------------- Soulsack Uto Jan 29, 2013 1:27 pm ----------------------------------- Puno Srece :) ----------------------------------- nikouro Sub Feb 09, 2013 12:28 am ----------------------------------- [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2sSUCuQL01g[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b-bftIqyftw[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7X6ImYVI3p8[/youtube] ----------------------------------- vladov Ned Feb 17, 2013 9:13 pm ----------------------------------- Moze li mi neko pomoci sa savjetom...Naime, prije nekoliko dana ubacio sam u akvarijum od 30l zenku i tri muzijaka koridasa. Dva dana sam ih dobro hranio i planirao da naredni dan pocnem sa izvlacenjem vode i dodavanjem nove hladne, kad u cetvrtak navece kad sam ih hranio primjetio sam ikru po staklu (bijele kuglice koje su razbacane na vise mjesta po 2-3). Ugasio sam svjetlo i sacekao do sledeceg jutra...Ujutro sam izvadio koridase, ukljucio grijac (temperatura je 26c) i prekrio sa peskirom da nema svjetlosti. Veceras dignem peskir i upalim svjetlo cisto da vidim sta se desava i vidim da je ikra iste boje kao sto je bila i prvi dan. E sada moje pitanje je da li da cekam jos ili jednostavno mrijest nije uspjeo?Nakon koliko zenka moze opet da baci ikru, odnosno nakon koliko mogu ponovo ponoviti mrijest_ ----------------------------------- Bojan Pon Feb 18, 2013 8:07 am ----------------------------------- Polako, malo strpljenja. Ja licno nikad ne uzimam zdravo za gotovo sto bi rekao nas narod sto svi vi kazete jer vam dosta cesto nesto promakne tako da kad kazes da ikra isto izgleda kao i prethodnog dana to uzmem sa rezervom. Dakle, strpi se malo i prati situaciju jos dan dva. Ne zurimo nigde a bice mresta ponovo uskoro :wink: ----------------------------------- vladov Pon Feb 18, 2013 10:58 am ----------------------------------- Hvala na odgovoru, sacekacu do srijede pa ako do tada nista ne bude opet vracam zenku i muzijake u mrijesni akvarijum i pocinjem sa dobrom ishranom... ----------------------------------- Zvrle Pon Feb 18, 2013 6:19 pm ----------------------------------- Ako može pomoć oko njihovog mresta. Odvojio sam 2 ženke i 3 mužjaka u poseban akvarijum i pratio upustva iz drugog posta ali još ništa. Postepeno sam počeo bio sa smanjivanjem vode i hrane pa dodavanjem i evo već 20 dana ništa. Da li ima još neka stvar koja treba da se uradi ili je ipak potrebno da ih pustim i čekam da oni sami odrade svoje ?? Akvarijum je dimenzija 40x35x33 ~ 40L bez podloge sa sundjer filterom. ----------------------------------- makich Pet Mar 01, 2013 5:27 pm ----------------------------------- Dobro bi mi dosao savet nekoga ko ih je uspesno mrestio...meni je ovo prvi put :) Juce su mi se mrestili paleatusi, ima oko 200 kom ikre, ako ne i vise. E sad, posto imam 1 zajednicki akvarijum i drugi od 4l, morala sam ikru da prebacim u taj maleni. Za sada ni jedno jaje nije pobelelo. Zamracila sam, ubacila rasprsivac, temperatura je 23-24C. Zanima me vise stvari: Da li moze da se prodje bez ubacivanja hemije protiv budji? Posle koliko vremena se vidi koje je jaje oplodjeno a koje ne? Posle koliko da ocekujem da se izlegu? Negde citam 3-4 dana, negde 7 dana... Koliki da bude nivo vode u akvarijumu? Ja sam stavila nekih 6-7cm.... Unapred hvala :) ----------------------------------- Musa1997 Ned Mar 10, 2013 1:27 am ----------------------------------- Izvinjavam se sto kvarim temu ali me zanimaju polovi mojih coidorasa 1 coridoras http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_54514864_P10-03-13_00.14.jpg 2 coridoras ----------------------------------- Musa1997 Ned Mar 10, 2013 1:28 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_61948714_P10-03-13_00.04.jpg ----------------------------------- makich Pet Mar 29, 2013 7:54 pm ----------------------------------- Evo da se pohvalim uspesnim mrestom :) Ima nekih 70-ak malisana, starih 25 dana. Ruckaju artemiju i mrvljenu suvu hranu. A juce su me iznenadili novim mrestom, opet nekih 200 komada ikre. Sad se sa malo iskustva iz prethodnog mresta nadam jos boljem uspehu :D http://www.youtube.com/watch?v=ji4SqQ0NA0M&feature=youtu.be [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ji4SqQ0NA0M&feature=youtu.be[/youtube] pola malisana je albino, pa se slabo vide na podlozi ----------------------------------- Bojan Pet Mar 29, 2013 9:01 pm ----------------------------------- Lep mrest :bravo: ----------------------------------- makich Sub Mar 30, 2013 12:06 pm ----------------------------------- hvala Bojane :) ----------------------------------- Zuki Ned Mar 31, 2013 11:46 pm ----------------------------------- [quote="Musa1997"]Izvinjavam se sto kvarim temu ali me zanimaju polovi mojih coidorasa Po ledjnom peraju bih rekao da su muzijaci u pitanju. Ja imam iste takve coridorase ali su moji malo siri u bokovima i ledjna peraja su im manja koliko vidim po slikama. ----------------------------------- caki_pr Pon Apr 29, 2013 4:48 pm ----------------------------------- kod mene bacili ikre ali posled 2 dana ikra kao da je uhvatila muvlu ili neznam sta je neka alga , molim za pomoc ako neko zna sta je da ne gresim za naredni mrest ----------------------------------- Bojan Uto Apr 30, 2013 7:31 am ----------------------------------- Ikru je zahvatila plesan. Ili ikra nije oplodjena ili je zbog jakog osvetnjenja. Malo vise detalja da ne bi nagadjali. ----------------------------------- caki_pr Uto Apr 30, 2013 10:01 am ----------------------------------- evo i slika pa mi kazete sta se desilo i kao da ne gresim za naredni mrest http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_683654438_pic.jpg ----------------------------------- Filip:) Uto Maj 14, 2013 12:17 am ----------------------------------- da li neko zna da li ce puzevi amazonci dirati ikru tj.pojesti?imam ih u jednom akvarijumu sa jednom zlatnom ribicom koju planiram da prebacim u zajednicki veci akvarijum a taj mali da koristim za mrest... e sad i pre sam imao amazonce u tom vecem zajednickom aq ali ih je uvek nesto diralo pa sam posle nekog vremena nalazio prazne kucice i onda sam resio da stavim amazonce u taj mali aq, a sada ih ne zmem prebaciti u veci jer ce ih opet nesto pojesti... ----------------------------------- Filip:) Uto Maj 14, 2013 12:19 am ----------------------------------- izvinjavam se za mali :offtopic: ----------------------------------- cyrocore Sre Maj 29, 2013 4:46 pm ----------------------------------- Zanima me gde moze da se nadje zuta tecnost?(lek) I sta je to uopste? Hvala ----------------------------------- makich Uto Nov 26, 2013 12:21 am ----------------------------------- evo slika gde se malci upravo izvaljuju iz ikre. posto su muljasi zauzeli sve akvarijume u kuci, a ima ih svih velicina i uzrasta, ovo je slika tegle u kojoj se to desava :lol: voda je menjana svaki dan, i rasprsivac je radio non stop http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_81495180_IMG_8269a.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_46180602_IMG_8271a.jpg ----------------------------------- makich Uto Nov 26, 2013 12:25 am ----------------------------------- e da, moram da se pohvalim imam strasnog petla :) kazu 3 muzjaka na 1 zenku kod korija. moj momak je odradio 2 mresta sa 2 zenke u istom danu. drugom mladjem muzjaku nije dozvolio ni da pridje. ----------------------------------- No 1 Uto Nov 26, 2013 10:31 am ----------------------------------- Ovo je jedan od najlepsih prizora u mom zivotu , sto se tice riba, mrest coridorasa i izvaljivanje malih. Da li si stavaljala neki lek gde je bila ikra? ----------------------------------- makich Uto Nov 26, 2013 12:51 pm ----------------------------------- nisam nista stavljala. sva sreca pa se brzo izlegu. cetvrti dan od polaganja ikre svi izadju. da je neka druga vrsta u pitanju i da ikra duze stoji, verovatno bi morala hemija. mada neka ikra pobeli 2-3 dan, ja to odmah vadim jer mi se cini da se budj prenosi. ----------------------------------- No 1 Uto Nov 26, 2013 1:56 pm ----------------------------------- S obzirom da se ikra izleze u vremenu koji si navela koja je temperatura vode? ----------------------------------- makich Uto Nov 26, 2013 2:38 pm ----------------------------------- 24C, nocu padne na 23C jedan mrest mi uopste nije uspeo, u oktobru, pre nego sto su poceli da greju. tad je bilo 20-21C mislim da se brze izlezu kad je toplija voda, ali vise ikre propadne. ovako bez grejaca, na sobnoj temperaturi imam bas veliki procenat izleganja, a i tek nekih 10ak jaja je pobelelo za ta 4 dana ----------------------------------- trna88 Čet Jan 09, 2014 4:55 pm ----------------------------------- Jel moguce da zenka zapece kao sto je to moguce kod nekih zivorotki...? :D Posto imam jednu bas lepu bucku od zenke i 2 momka koji samo leprsaju oko nje a odbija mala da se mresti... Radio sam sve kako treba ono sa vadjenjem vode i hranjenjem, danas je taj dan kad treba da se izmresti mala ali nista od nje... Usput, kupljena je ne znam ni sam gde i pojma nemam da li se nekada pre mrestila isto i za muske vazi... ----------------------------------- mixi767 Ned Jan 12, 2014 7:30 pm ----------------------------------- Kako razlikovati muzjaka od zenke ovog (molim pomoc) :?: ----------------------------------- leške Čet Jan 23, 2014 11:20 pm ----------------------------------- dobar dan nov sam na forumu,zeleo bih samo da pitam kako da razlikujem muzjaka od zenke koridorasa imam ih ukupno 20 u zajednickom aq hvala unapred ----------------------------------- No 1 Čet Jan 23, 2014 11:52 pm ----------------------------------- Muzjaci manji imaju gornje ledjno peraje spicasto , dok zenke deblje i imaju gornje ledjno peraje zaobljeno . A da si procitao ovu celu temu , kao sto nisi , samo bi ti se kazalo . ----------------------------------- Danijel-CH Pet Jan 24, 2014 12:22 am ----------------------------------- Jel se moze koridoras Svarci razmnozavat po istom sistemu kao i ovi? ----------------------------------- vlada33 Uto Feb 25, 2014 6:27 pm ----------------------------------- dali se ovi corydorasi spremaju za mrest ili sam samo paranoican? http://youtu.be/tifrK3ek14I ----------------------------------- Cokilio Uto Feb 25, 2014 7:14 pm ----------------------------------- Mislim da niko konkretno nije objasnio u jednom postu kompletan mrest pa bih zamolio ljude dobre volje kojima ide od ruke mrest njihovih corydorasa da sazme sve u jednom postu,koja pocetna temperatura,kad je smanjivati a kad povecavati.Kada ukljuciti aeracija u filter,izmena vode...Procitao sam svih 5 strana ali nikako da povezem sve pa bih molio nekog da obajasni ne samo meni nego i drugima koji hoce da probaju mrest. ----------------------------------- muzicar Čet Feb 27, 2014 2:36 pm ----------------------------------- Imas temu o razmnozavanju koridorasa napisana odavno http://www.akvarijum.org/forum/mrest-coridoras-paleatus-i-albino-t1789.html ----------------------------------- muzicar Čet Feb 27, 2014 2:36 pm ----------------------------------- Imas temu o razmnozavanju koridorasa napisana odavno http://www.akvarijum.org/forum/mrest-coridoras-paleatus-i-albino-t1789.html ----------------------------------- vlada33 Pet Feb 28, 2014 9:41 pm ----------------------------------- a odgovor za moj post sa prethodne strane, predzadnji post sa snimkom? ----------------------------------- drinabb Pet Feb 28, 2014 10:10 pm ----------------------------------- Tako izgleda predigra ali kod mene se desavalo da se jure i onda nista. A isto tako iz cista mira samo pocne mrest bez jurnjave ikakave. Obicno ih ubacim u akvarijum bez grejaca gde je hladnija voda i tad pocinje. Nisam od velike pomoci ali eto :) ----------------------------------- vlada33 Pet Feb 28, 2014 10:18 pm ----------------------------------- ma od pomoci si naravno, i kod mene nista jos, ali se stalno jure predvece i onda ujutru nadjem zenku skrivenu ispod panja, necu ih odvajati niti im simulirati sada bilo sta, cekam zivu hranu pa onda mozda i probam, cisto probe radi, bitno da to jeste predigra... ----------------------------------- drinabb Pet Feb 28, 2014 11:11 pm ----------------------------------- Oko imas kisu u akvarijumu, oni znaju da idu uz mlaz vode, da se jure. Ako bude sta, bice sad pred kise. Oni vole kad zaladi i opadne pritisak vazduha. JA sam ih jednom izbacio i napolje . Voda spala na 19 stepeni. Isto su mi bacili. Nemoj ti to mnogo se cimati. Pusti ih i bice sigurno. Ne znam dal si gledao ali zenka nosi jaja u skupljena donja dva peraja, kau u sakama. Uzme mlec u usta od muzijaka i krene da trazi mesto. Onda ljubi po tom mestu, staklu,lisci, ispusta mlec po tom mestu iz uzsta i polako krece da lepi iza po tome. JA sam ostavljao ikru u akvarijumu i da prenoci ali ako vidim da jedu ja odmah,posle satic sam vadio polako. jaja su izuzetno lepljiva u startu li posle kasnije sve manje. Ako te sta jos bude interesovalo pitaj slobodno :) ----------------------------------- Djokic Sub Okt 11, 2014 4:44 am ----------------------------------- Cime skidate ikru sa stakla? ----------------------------------- Djokic Sub Nov 15, 2014 6:48 pm ----------------------------------- Cime skidate ikru sa stakla? Iskoristicu ovu priliku da odgovorim sam sebi: Djokicu prijatelju moj ja sam skidao prstima. :D Nakon koliko dana mogu da prebacim malce paleatusa u drugi aq sa platikama starim desetak dana? Najvise me zanima da li su vec sposobni da isceprkaju hranu izmedju kamencica? Jer to je aq sa peskom i biljkama, nije samo staklo. ----------------------------------- jovica Sub Okt 15, 2016 10:44 am ----------------------------------- U sredu ujutru kad sam upalio svetlo, nadjem bele loptice svuda po staklu, bilju- na sve strane. Ancistrusi nisu, kraljevske nisu, jedino koridorasi. Moji si aneusi. Valjda je to slicno. Do sad sam mrestio samo ancistruse. Pozovem drugara, starog akvaristu, profi se bavi akvaristu jos i uzgojem, pridajom itd. Kaze zamraci i ne diraj nista. I ja pogasim svetlo. Palio samo dok hranim ribe. I jutros, nigde ikre nema. Ni jedne. Sednem ja i gledaj, gledaj, i vidim male po podlozi! :ojha: Ja sam mislio da su ancistrusi mali kad se izlegnu, ali ovi ih siju! :smeh: Imam 4kom odraslih. 2 muzjaka i 2 zenke. (bar mislim da je tako). Ak 40l sa spoljnim staklenim filterom. Spirulina i crna proteinska granula za ribe dna. Lisnata za kraljevske neonke. Njih imam 7 kom. Ancustrusa maticni par i 7-8 kom od 2,5- 5cm. Kozice ,helene. Hvala Bogu, krcato! Ima li sanse da opstane neki malac? Ubiljen je jako akvarijum. Da ih posebno hranim nema sanse. ----------------------------------- Executor Pon Jul 03, 2017 11:21 am ----------------------------------- Pre 48h koridorasi su mi polozili ikru u jednom akvarijumu gde drzim mladj gupike,e sad posto po prvi put mrestim ribe tj sami su se izmrestili ja sam ih samo pustio da ciste ostatke hrane...Interesuje me kako izgleda ikra posle 48h koja je oplodjena ili neoplodjena,kod mene ima bele ikre i ikre koja je prozirna,a u sredini ima kao neku rupicu,jel to oplodjena ikra?Temperatura je na oko 26,27 stepeni...Imam jos jednu zenku koja nije ucestvovala u mrestu jer je bila u drugom akvarijumu,mogu li sada sa onim muzjakom koji se mrestio da probam da izmrestim tu zenku koja se nije mrestila,na koliko dana razlike od zadnjeg mresta su muzjaci spremni ? ----------------------------------- stimac Čet Jan 18, 2018 3:53 pm ----------------------------------- Pozdrav drustvo.Da li mi neko moze reci koliki je razmak izmedju dva mrijesta coriya.Posto su mi se izmrijestili ali nista nije ostalo u zajednickom akv.Hvala unaprijed