Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 corydoras - problemi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mrva
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Sep 26, 2013 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Salvatore
Pumpu imam od kako imam i akvarijum.Znaci preko 3 godine...Aerator sam bio iskljucio neko vreme ali sam ga od nedavno(kako su pocela uginuca) ponovo aktivirao(po principu "od viska glava ne boli").
Sto se tice prodavnica...Kupovao sam u razlicitim prodavnicama ali efekat je isti...

Flojde
Pande su mi zanimljive ali sad bih voleo da mogu da imam bilo kakvog korija u akvarijumu...Znaci samo
da je ziv...Jedini uslov...


Evo slike.Tu provodi i dan i noc.Ili na drugom kraju akvarijuma kod umpe ali isto na povrsini...

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 26, 2013 9:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 28, 2013 8:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mrva ::
Salvatore

Flojde
Pande su mi zanimljive ali sad bih voleo da mogu da imam bilo kakvog korija u akvarijumu...Znaci samo
da je ziv...Jedini uslov...


Mrvo onih par stavki koje sam ti naveo treba da vaze za sve koridorase.Moj ti je savet sledeci:na prvom mestu uvedi redovno ciscenje i izmene vode,potom uredi akvarijum tako da imaju mesta gde da se sakriju (ovaj paleatus se krije,a nije na povrsini,jer bi u tom slucaju stalno pokusavao da guta vazduh).Kad procenis da si sredio stanje onda kreni u nabavku ribe.Tu treba da znas da C. paleatus naraste poprilicno i da bi za vise komada,koliko bi trebalo da ih bude, taj akvarijum tesan(na slici kod tebe je paleatus,koliko je star?).Kad odlucis koju vrstu hoces,onda gledaj iz kakvog akvarijuma ih uzimas.Ako je prljav ili ima bolesnih i uginulih riba trebalo bi da se povuces od kupovine.Ako je po tom pitanju ok,onda gledaj kako se riba ponasa;pazi da nije skupljenih peraja,da se nije ucutala u nekom uglu.Dakle biraj najveselije ribe i najbolje da su mlade.Kad si ih kupio i doneo kuci,nemoj da ih samo bucnes u akvarijum,nego kesu otvori,i celu je stavi u vodu,ali tako da iz nje nista ne izadje (ni voda,ni riba).Posle nekog vremena u kesu pocni da dolivas vodu iz akvarijuma da bi se riba privikla na novi hemizam vode.Sto duze to radis,to bolje (pri tome ne mislim na par dana,nego na pola do jednog sata).Pustas samo ribu,a vodu iz kese odstrani.Ako imas neki mali akvarijum,koji bi mogao da posluzi kao karantinski,to bi bilo jos bolje,i u njemu se riba drzi dok ne budes siguran da je sve ok,i u njemu treba da je voda iz glavnog akvarijuma.
Ovo ti je neka osnova,ali ako si vec sve ovo primenjivao,onda ni ja nemam neki bolji savet,vec mi samo preostaje da ti pozelim vise srece sa korijima.
pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrva
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2013 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene ponovo Smile
Ziv je kori umro nije...Smile))
Kako ?Samo on zna...
Ne znam da li je moguce da je aerator popravio stvar?
Jos uvek se krije na istim mestima ali sam ga video da se povremeno spusti na dno...
Flojd sve sto si naveo gore primenjujem od kako imam akvarijum...
Koliko je star?Pojma nemam.Uzeo sam ga iz radnje pre 3 nedelje.Koliko je tamo proziveo sam Bog zna...Znam da mogu prilicno da porastu.Drugar u svom akvarijumu ima jednog giganta.Kod mene nisu nikad porasli vise od ovog na slici...
Sto se tice mesta za skrivanje...Ne znam sta je problem.pored biljke koja se prilicno razgranala u akvarijumu imam dve kule i mostic.Mislim da ima mesta za skrivanje i na dnu ali aj...
Mogu slikati ceo akvarijum ako ti nesto znaci pa sam proceni...

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2013 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, evo nas posle 100 godina na forumu samo sada nas je troje ali nema veze. U svoje vreme pre bebe smo izvodili na stotine korija, i dosli do zakljucka da su neunistivi u svakom slucaju osim u slucaju ako u vodu dodajes malo soli radi dezinfekcije. Koriji nikako ne podnose so, ni malo. Tretiras li vodu sa solju pri zameni?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2013 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mrva ::
Evo mene ponovo Smile

Ne znam da li je moguce da je aerator popravio stvar?
Jos uvek se krije na istim mestima ali sam ga video da se povremeno spusti na dno...
Flojd sve sto si naveo gore primenjujem od kako imam akvarijum...
Koliko je star?Pojma nemam.
Sto se tice mesta za skrivanje...Ne znam sta je problem.pored biljke koja se prilicno razgranala u akvarijumu imam dve kule i mostic.Mislim da ima mesta za skrivanje i na dnu ali aj...
Mogu slikati ceo akvarijum ako ti nesto znaci pa sam proceni...

1) Ubacivanjem vazduha dolazi do bolje izmene gasovima izmedju vode i atmosferskog vazduha,pa je tu odgovor-da,moguce je.
2)ako si sve primenio onda je mozda star,a mozda ima i neku bolest,a mozda se na tim mestima osetio siguran.To sad mozemo samo da nagadjamo,barem dok ne napises da li je bilo nekih spoljnih promena na ribi u odnosu na normalu.
3)mozes da stavis i sliku celog akvarijuma,ali slutim da osim komentara o kulama i mosticu neces nista dobiti.
Problem ovog problema je taj sto jedino ti mozes da znas sta se desava u tvom akvarijumu,kao i da li stvar napreduje ili nazaduje.Uvek konacno resenje moras ti da nadjes,a mi svi smo samo pokusali da ti damo neku smernicu.Kako bilo da bilo znas ti vec sta ti je ciniti:napravi sto bolju filtraciju,pravi redovne izmene vode,ubaci mu kad i kad parcence neke tabletice za ishranu riba dna i nemoj pustiti korija da samuje.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrva
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 8:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos par reci i da zatvaramo temu...Smorio sam Smile

nasdvoje

So nikad nisam ubacivao u akvarijum.Iskreno nisam nikad rocitao da je za nesto dobra(a ni losa) Smile

Flojd

U pravu si drug.Promena na telu ribe nema.Stanje se cini mi se popravilo od kako sam ubacio aerator.Poslednja dva dana ga vidim da sidje i ceprka po dnu sto je pomak na bolje!

Cekam da se stanje jos malo stabilizuje pa odoh da mu kupim kojeg drugara/drugaricu.Slazem se da je lepse i prakticnije kad ih je vise.

Jos jednom veliko hvala na odvojenom vremenu u resavanju mog problema!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2022 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juče sam kupio tri korija, jedan od njih se odmah izvrnuo na leđa još u kesi tokom transporta i danas je uginuo. Drugi je letargičan i leži na dnu, sa minimalnim kretanjima, dok treći pliva najviše po sredini, ode na dno kratko, izroni po vazduh na sekundu, i opet pliva po akvarijumu, najviše oko sredine (ali ga ima svuda u prosjeku).
Koliko mogu da primjetim, obojica ništa ne jedu (proteinske granule) i sve su prilike da će da uginu od gladi ako ovako nastave.
Ne znam, izgledaju mi kao poprilično zahtjevne ribice. Prodavac ih je jedva ulovio, pretpostavljam da su doživjeli maksimalan stres, ali sa druge strane, i ostale ribice su pretpjele isti tretman i evo ih jedu kao zvijeri.
Šta je ovoj trojici ne bih znao, samo se nadam da nisam unio neku bolest/parazita u sistem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problemi sa Limunom sloboradov Početak u akvaristici 2 Pet Nov 10, 2023 3:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras black Venezuela Tibor Ribe 2 Sub Dec 12, 2020 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problemi sa rasvetom i barbusima. IvanBo Rasveta 16 Ned Sep 27, 2020 10:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras pygmaeus Veverac Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 30, 2020 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License