----------------------------------- Maxy xD Uto Nov 25, 2014 10:48 pm Crevni parazit ----------------------------------- Pozz Pade mi napamet, a i bas me zanima Da li iko zna kako se tacno leci crevni parazit. ----------------------------------- Fricky`88 Sre Nov 26, 2014 12:07 am ----------------------------------- Iskreno nebih ni znao da dam takvu dijagnozu, a kamoli lek :) kako bi neki simptom mogao da primetis? Jedino da ne napreduje, sto moze da bude od vise faktora, ne samo to... ----------------------------------- Maxy xD Sre Nov 26, 2014 12:10 am ----------------------------------- Pa jedini simptom za koji ja znam je da su skupljena peraja i da je uvucen stomak. ----------------------------------- nesha barajevac Sre Nov 26, 2014 12:16 am ----------------------------------- A jesi kucao u pretragu ''crevni'' npr. pa da vidiš, spominje se u 50-ak tema a u 10-ak je detaljno opisano sve, od simptoma do lečenja itd. Izgleda šašavo ali nije. Pretraga je čudo. ----------------------------------- nesa69 Sre Nov 26, 2014 12:33 am ----------------------------------- Ima tema o tome: http://www.akvarijum.org/forum/crevni-parazit-t593.html ----------------------------------- jovica Sre Nov 26, 2014 9:22 am ----------------------------------- Lenjost je najgora bolest... :D ----------------------------------- Zhorz Sre Nov 26, 2014 11:48 am ----------------------------------- Lenjost je najgora bolest... :D a ni leka nema :wink: ----------------------------------- Maxy xD Sre Nov 26, 2014 10:10 pm ----------------------------------- A jesi kucao u pretragu ''crevni'' npr. pa da vidiš, spominje se u 50-ak tema a u 10-ak je detaljno opisano sve, od simptoma do lečenja itd. Izgleda šašavo ali nije. Pretraga je čudo. Citao sam dosta o tome ali nigde nisam nasao konkretno koji lek. Sve neko nagadjanje.. :D ----------------------------------- milostzr@gmail.com Sre Nov 26, 2014 11:03 pm ----------------------------------- Jedan od sigurnih znaka da gupika boluje od crevnog parazita je da joj je izmet sluzav tj nije crvene boje kao obicno nego je kao neka opnica odnosno bela sluz,to je moje iskustvo i nikako nemam srece sa gajenjem gupika,a lecim ih bar ja tako mislim crvenom alevom slatkom paprikom samo posolis malo po povrsini i one to jedu ali kad vidis simptome da ima tuaj sluzav izmet vec je kasno nemozes je izleciti ni lekovima,jedino na vreme da uocis simptome kada se cesa o nekom kamenu,podlozi ili liscu to obicno prvo rade kad obole od parazita ----------------------------------- profiterole Sre Nov 26, 2014 11:10 pm ----------------------------------- ja mislim da su zivorotke a ponajvise gupike platile cenu ukrstanja u srodstvu. postale su jako loseg "kvaliteta" skoro sam citala da ima neka bolest,koju su donele singapurske gupike,iz uvoza. ono kad su u cosku skupljenih peraja. sad da li je tacno,pojma nemam. gupikoljupci sigurno vise znaju od mene :) ----------------------------------- nesa69 Sre Nov 26, 2014 11:44 pm ----------------------------------- Jako je to pipavo, ne znam drugačije da kažem, zato je i toliko neodređeno, ovo sam ranije čitao kad me mučilo i nisam baš kompetentan i pišem bez stručnih izraza za koje baš i nisam siguran. Orvagil, recimo, leči neku vrstu bakterijske bolesti koja ima slične simptome (heksamitoza) i ne napada sve ribe, za crevne parazite koji nisu bakterije se koriste tablete baš za crevne parazite (ima za pse, nemam pojma kako se zovu). Glavni problem kod lečenja je što ribe uglavnom više ne uzimaju hranu a taj način lečenja je najbolji, unos kroz hranu. Zato se i pominje uglavnom rastvaranje u vodi. Inače meni je i dalje teško da odredim da li jeste ili nije crevni parazit, dosta se toga složi na oslabljen imunitet. Jedino znam da me bolest sa takvim simptomima potukla sa nulom preživljavanja kod riba koje je zakačila i izlečenja kad sam imao lošije uslove i živorotke. Skoro sam imao problem sa skalarima i tu sam takođe izgubio, a uzimali su hranu sa lekom, izdvojeni su bili. I ja bih voleo da pročitam tačno kako i šta, ali bez seciranja i laboratorija mislim da nema tačnog odgovora. ----------------------------------- Maxy xD Sre Nov 26, 2014 11:58 pm ----------------------------------- Pa ja sam bas zato i otvorio temu. ----------------------------------- nesa69 Čet Nov 27, 2014 12:17 am ----------------------------------- Ne znam šta da ti kažem, skalarima sam možda i mogao da izvadim krv i uradim analizu koliki su bili pa da mi lekar prepiše sredstvo. Mišljenja sam da tu postoji samo faktor sreće kod lečenja , dok primetiš i dok kreneš sa tretmanom, bolest ih jednostavno samelje. Kod većih riba još gore, mnogo kasnije se ispolji a mnogo duže pate. Jedino preventiva po meni, kvalitet vode, uslovi, kvalitetna hrana, što manje da se guraju ruke u vodu ...