Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 crkavaju ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MarkoPg
Akvarista



Registrovan: 08 Jul 2010
Poruke: 226
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od kako sam kupio ribice konstantno mi crkavaju sta moze da bude problem p.s. koliko treba algaru da ocisti alge sa stakla u akva od 45 l algar je veliki..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 2:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

daj napisi vise detalja kako bi ti se pomoglo .... sa ovim mozemo das nagadjamo sve i svasta Confused
koji algar i koje su alge u pitanju Confused Confused Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisi koje filtere imas , dal vrsis izmenu vode , koje vrste riba koliko ribica itd... pa ce vidimo dal mozemo nekako savetom da ti pomognemo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj post kako mi se cini je u pogresnom topiku tako da ga prebacujem a bolest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1 algar ti nikada nece ocistiti sve alge koje god da su u pitanju, brze ce one da rastu nego sto ce on da ih jede Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam u akvarijumu od 192 litre 6 algara ( 5 Ancistrusa i 1 Gyrinocheilus albino ) i imam na prednjem i zadnjem staklu zelenu tackastu algu znaci alge ima toliko da oni nema teorije da je pojedu nego moram ja da skocim u pomoc sa ziletom da sastruzem alge Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MarkoPg
Akvarista



Registrovan: 08 Jul 2010
Poruke: 226
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ovako imam akvarijum od 45 litara pumpu za akva od 120 litara onda imam plati ksifo tetre 2 algara 2 muljara zebrice neonkice a koje mi alge rastu nznm jer su jos uvek male i navatale se na staklo i pesak vodu ne mijenjam niti sam znao da treba svaki put kad dosipam vodu sipam lijek za ribice.. imam zute moli isto...onda koristim so kao sredstwo za dizinfekciju..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stukolovac
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2010
Poruke: 60
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izmeri temperaturu vode u akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

velika je guzva u tom akvarijumu.
lek nemoras svaki put da sipas kada menjas vodu ali vodu moras da menjas jednom ili dva puta nedeljno a to zavisi od filtera i njegove jacini ( ovo od 120 litara nista ne govori koji je filter ???). ako imas muljase ( valjda nisu coridorasi ) ne bi smeo da sipas so u vodi.
znaci :
akvarijum 45 l
osvetljenje ?????
filter ???
biljke ???
navedi svaku ribicu po komadu u akvarijumu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPg
Akvarista



Registrovan: 08 Jul 2010
Poruke: 226
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako osvetljenje je dvije neonke filter mi je posebno znaci pumpa odvojena od filtera i filter je veliki biljke anubia x2 Cryptocoryne usteriana x2 1 ksifo 2 plati gupi 1 zenka 4 muzjaka 1 muljar sad drugi mi crka 2 algara razlicite vrste jedan veci drugi manji 1 tetra 2 zebrice 1 zuta moli muzjak crna moli x2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ja mogu de izbrojim imaš oko 17 ribica(verovatno ih je bilo i više pre nego što su počele da umiru), i mislim kao i nikouro da ih je malo mnogo za taj akvarijum pa još i 9 različitih vrsta... Odgovori mi na ova pitanja pa ćemo malo lakše da nađemo uzrok:
1. koliko često menjaš vodu u akvarijumu i kako(da li ti voda odstoji, da li sipaš nešto npr. akva start)
2. ima li kakvih promena na koži ribica(živih, a i mrtvih ako se sećaš pre uginuća)
3. koliko često čistiš filter i kako(prvo ne znamo je li spoljni ili unutrašnji)
4. temperatura vode i da li imaš aeraciju
5. koju vrstu hrane koristiš(jednu ili više)
6.koliko je star akvarijum(kad si ga pokrenuo)
A sa algarima nemoj da se zamaraš, jedu koliko su gladni, algi će uvek biti samo im ne treba "praviti" uslove za razvoj. Teško da će ribice očistiti baš sve alge, tako da opušteno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MarkoPg
Akvarista



Registrovan: 08 Jul 2010
Poruke: 226
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako vodu ne mijenjam jer nisam znao samo dosipam kad ispari vodu koja je odstajala ... vishe od 24 h 2.kad ribica crkne pomodri kao da je imala srcani udar tako filter spoljasnji jednom nedeljno .. temperatura vode nzm kolika je
2 vrste hrane koristim
akvarijum je star mozda 4 nedelja a i manje mozda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo akvarijum je "mlad", tj, parametri vode su jako nestabilni i verovatno su ti nitriti i nitrati povišeni a ako ga još nisi ciklirao...Trovanje najverovatnije amonijakom. Promeni pola vode vodom iz česme(hlor ima pozitivnu ulogu u ovom slučaju a ubuduće nek ti odstoji jedan dan ne više kad budeš menjao jednom nedeljno). Predpostavljam i da je manjak kiseonika u vodi pa ti predlažem da nekako preko kamena raspršivača ili pumpom povećaš dotok kiseonika u vodu dok ne ubaciš još koju biljku unutra. Kiseonik isparava na ove vrućune a bila sam u Pg prošle nedelje i htela sam da crknem tako da je temperatura u akvarijumu sigurno prešla 28C ako nemaš klimu. Nemoj ribice previše da hraniš i probaj da im još nekom hranom obogatiš jelovnik radi imuniteta i neka ti jedan dan u nedelji budu bez hrane. Nemoj sipati lek svaki put kad menjaš vodu ako su ti ribe zdrave a što se soli tiče, koristi samo kao kupku, nikako u ceo akvarijum ako imaš korije. Alge sa stakla možeš da sastružeš novim sunđerom ili magnetima za čišćenje ili kreditnom karticom kako jednom reče Blue. Kad vadiš vodu iz akvarijuma probaj što više kakica da izvadiš crevom i menjaj vodu jednom nedeljno 1/3... Valjda sam ti sve rekla...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MarkoPg
Akvarista



Registrovan: 08 Jul 2010
Poruke: 226
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok uredu hvala Smile samo treba li jos algara kupovati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, nemoj više uzimeti ribice i ovako je gužva, a ako od algara imaš ancistruse, oni rastu veliki i može im uskoro biti malo tesno... Ja bih ti čak preporučila da se rešiš jedno 4-5 ribica(ako možeš pokloni) da im obezbediš malo više prostora i probaj da bude 4-5 vrsta u akvarijumu. Ovo ti je dobronameran savet, nemoj da se ljutiš Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License