Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna alga? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa16




Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Morao sam da se registrujem na forumu zbog ovoga posto nisam uspeo da nadjem odgovor listajuci forum. Zanima me da li je ovo crna alga i ako jeste kako da je se resim. Pojavilo se bilo na panju ja sam je izvadio skinuo skalperom lepo ocistio i odna stavio panj da se otkuvava jedno 4 sata. Kada sam ga vratio u vodu ponovo se pojavilo onda sam odradio onako kako je napisano u temi za crne alge i u toku noci se po treci put pojavilo.

Image
Image

Da stvar bude crnja uvatilo mi je jednu ribu i oko nje izraslo ona je uginula posle 4 sata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 12:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar crna alga nije crna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni to lici na plesan, cesto zna da se pojavi na panju koji nije lepo tretiran pre ubacivanja u vodu. Ako imas ancistruse oni ce u slast da je pojedu.

To sto se ti se plesan pojavila na nekoj ribi moze da bude drugi problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam pomislio prvo na plesan, al' me zbunilo to sa ribom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa16




Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je plesan od cega je mogla da nastane i kako da je se resim posto je panj bio u akvarijumu barem 3 meseca pre nego sto se prvi put pojavilo na njemu. Sto se tice ribice ne znam kako ali je i nju zahvatilo kada sam je izdvojio u poseban sud umrla je veoma brzo a to belo cudo se prosirilo pomalo oko nje na staklu posle smrti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelistaj forum malo pa vidi sta su ljudi radili kad je plesan u pitanju. Koliko znam potrebno je panj malo zapeci u rerni da bi to prestalo da se pojavljuje, ili ga ponovo tretirati kao da nije bio u akvarijumu.
Plesan sa panja ukloni rukom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna cupava Uros Kg Alge 2 Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License