Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna alga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2014 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojavila mi se pre par dana alga na jednoj biljci na par listova,koje sam odma pocupao,al evo vec sad se prosirila po drugim biljkama i po lava kamenu.
Pise u opisu alge da se pojavljuje najcesce zbog nase lenjosti i ne menjanja vode ali ja je sedmicno jednom menjam.
Jel moze da se pojavljuje zbog svetla,tj dugog foto perioda?
Svetlo mi je ukljuceno od 11.30-16 i od 17.30-23.30 i da napomenem kad izracunam imam 0.33w/l svetla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2014 5:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2014 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barem mislim da je crna.Evo i jedne slike

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2014 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih rekao da je ovo zbog slabog svetla, tj. prilicno sam siguran, ali ako neko misli drugacije nek me ispravi. Imao sam problem sa tom algom na jednom kripti, bila je zdrava ali jedno 5 dana je bila u "hladu" i zarasila se sa ovom algom pa otuda mislim da je slaba rasveta...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2014 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izmeri fosfate i nitrate jer je to glavni uzrocnik ove alge, tj. njihov porast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2014 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@krile
ako može neko objašnjenje oko izmene ovih elemenata. Da li je dovoljno promeniti određenu količinu vode, i tako "resetovati" parametre vode ili na neki drugi način? Upotrebom nekih preparata?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2014 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izmeriti-mozes jedino uraditi testerima pa da vidis na cemu si


menjanjem vode ces smanjiti njihov procenat ako je taj procenat uvecan, sto mozemo samo nagadjati ako testere nisi koristio prvo, promenom jednog dela vode neces ''resetovati'' parametre vec ces ih malo koliko toliko dovesti na neki normalan nivo,ali sve je to sta bi bilo kad bi bilo, testeri nisu prevelika investicija a jako je korisna stvar da znas na cemu si.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2014 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad definitivno primećujem da moram da koristim zoom pociju na pretraživaču... I z m e r i!!!!
Što se tiče "resetovanja" vode, znam da je to uraditi sa delom vode nemoguće, ali pojačana izmena u kraćem vremenskom periodu može ubrzati stvar, bez preteranih posledica po živi svet i biljke. Da će malo svi patiti, hoće, ali ne toliko da se ne oporave veoma brzo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Maj 01, 2014 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta da radim ako mi rezultati fosfata i nitrata nisu ok,kako da regulisem to?Posto mi je sve veci haos u akvarijumu.
Gotovo sve biljke mi je zahvatila ova alga.
zicbon92 je rekao da je siguran da je zbog slabog svetla,a i u drugim temama sam nasao da je to jedan od razloga.A meni se ona najvise pojavljuje na povrsini vode blize svetlu

Image


I zanima me zbog cega mi se biljke suse po sredini listova,u ovom slucaju msm da je uskolisni limun



Image

Image

i Rotala kojoj listovi pri dnu trule



Image

na sredini stabljike se suse,venu

Image

a na vrhu su lepi i zdravi...Da li biljkama smeta preterano unosenje kiseonika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna cupava Uros Kg Alge 2 Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License