Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna tetra - Gymnocorymbus ternetzi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2009 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Gymnocorymbus ternetzi ili po naski Crna Tetra vodi poreklo iz Juzne Amerike i spada u porodicu Characidae. Dostize duzinu do 6 cm a odgovara joj temperatura 19-26 C. Sto se tice kvaliteta vode, kiselost je pH: 5.9 - 8.3 i tvrdoca dGH: 4.0 - 18.0

Po pitanju ishrane nije puno probirljiva te prihvate sve vrste suve hrane a poslasticu joj predstavljaju razni racici, crvici...
Crna tetra je riba srednjeg sloja sto znaci da se drzi u sredine akvarijuma. Posto je jatna riba treba imati bar 6 primeraka kako bi njihova lepota i karakter dosao do pravog izrazaja. One su mirne i plasnjive ribe. Ne treba je drzati u kombinaciji sa nekim agresivnim ribama, skalari su recimo dobra kombinacija sa crnim tetrama.
Muzijaci su manji i vitkiji a zenke su vece i deblje.


Link


Poslednji izmenio Bojan dana Sre Jun 18, 2014 6:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2009 5:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sre Jun 03, 2009 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je ribica koja je verovatno najduze uspela u mom akvariju, cak nekih par godina. Dok su sve ribice uginule usled neodrzavanja akvarijuma i moje nezainteresovanosti za istim, dve Tetre su uspevale da opstanu. Na kraju su verovatno od starosti uginule. U svakom slucaju, mirne ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iste moje samo sto su moje malo mladje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2013 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje za one koji su držali ili drže Crne Tetre.Pročitala sam da su jako agresivne prema svojoj vrsti zato ih treba imati više.U prodavnici su sve plivale zajedno,onda sam uzela 6 komada na 50l i sve je bilo ok prve nedelje,normalno su se ponašale,plivale zajedno...I sada se već jato da kažem rasturilo.Zajedno su malo posle hranjenja i onda rasture jato.Svaka ode u svoj ćošak i ostanu dva prgava mužijaka koji biju jedno drugog.Već se plašim da će neko da nastrada.Od ostalih riba tu su Koriji,Anciji i jedan Skale (koji ih uopšte ne juri za sada,totalno je opušten).Kako ih vratiti u jato,kako se kod vas ponašaju i u čemu je problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2013 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jato je vid odbrane. Tako je i kod tebe. Kada su stigle u nov aq bile su uplašene, posle nekog vremena su se oslobodile i više nisu u grupi . Skale izgleda nije dovoljno opasan da ih uplaši Smile
Međusobno se uvek nešto čarkaju i zaleću jedna na drugu, ali bez posledica. Slično kao i ostale tetre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2013 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znači da se ne plašim bez razloga.Hvala na odgovoru.Nego su mi nekako lepše bile u jatu,a ovako jedva 2-3 vidim a ostale negde u onom gustom bilju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darkokm
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2014
Poruke: 28
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jun 17, 2014 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre neki dan sam bio u petshopu da kupim ribice i hteo da uzmem bas gore pomenutu vrstu, crnu tetru,
medjutim tetre uopste nisu bile crne vec srebrne boje, prodavac mi je rekao da ce one vremenom da pocrne, ali ja nesto sumnjam Rolling Eyes
Inace ribe su bili nekih 2,5 do 3,5 cm velicine. Pa me zanima sta vi mislite? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jun 17, 2014 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Umeju da izgube boju kada su pod stresom ali im se i tada jasno vide zatamljenja. Kada nisu uplašene onda im se vrati boja. Ako su te u radnji skroz bele onda su to bele tetre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darkokm
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2014
Poruke: 28
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tom akvarijumu imaju 3/4 koje su skroz bele, a ove druge su srebrno bele, znaci na mestima gde bi trebala da bude crna boja one su srebrne. Moguce je kao sto kazes da su izgubile boju, reci mi posle koliko vremena im se boja vracaako su izbubile zbog stresa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio sam kod Gembe u radnji (ima reklama na forumu) i pokazao mi je kako jedu tetre, ja sam mislio da su mirne ne diraju nikog al kad osete hranu, alave su i oce da ubiju za zalogaj, veoma su brze tad i mislim da neka sporija ribica ne bi stigla da jede tako da vodite racuna koje ribice uzimate sa njima, ja bih ih najradje same drzao sa korijima i nekim algarom i to je to....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, da, kada je vreme za hranjenje postaju prave male pirane. Takođe ne opraštaju ni kozicama ni malcima na čistini.
Pa ne znam darko, teško je reći šta je u pitanju u tom konkretnom slučaju. Kod mene im se boja vraća posle, šta znam, 15-30 minuta. To se dešava posle većeg i dužeg tumbanja po akvarijumu, presađivanja itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam šta si kupio iskreno. Sačekaj jedno nedelju dana i bar jednu promenu vode da se priviknu. Nema pravila, neke ulete ko da su tu rođene, nekima baš treba vremena.
Inače što se tiče kupovine, ako su ribe tek stigle u radnju onda i jesu pod stresom, ali onda sačekaj nekoliko dana pa vidi u kakvom su stanju, pa kupi, valjda postoji rezervacija Smile Inače ne bi trebalo da se prodaju a da su baš bez boje.
Recimo skalarima je trebalo skoro dve nedelje da se normalizuju, i dalje malo cvikaju kad se menja voda. Ako ti normalno plivaju i jure na hranu onda sigurno nisu pod stresom. Obično se primeti kad su pod stresom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darkokm
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2014
Poruke: 28
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi hvala na savetima, sacekacu nekoliko dana da vidim kakvo je stanje pa ako im se povrati boja uzimam Very Happy
Inace u akvarijumu imam jednog algara i 6 barbusa zelenih i dva sijamca. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ghandi_bl
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2011
Poruke: 59
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Okt 13, 2016 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!
Trenutno imam 3 crne tetre u akvarijumu, u kome se nalaze samo sljunak i voda, naravno i filter i grijac (prethodni akvarijum pukao, ove 3 jedine prezivjele). Inace te ribe imam neke 2 godine vec cini mi se. Danas sam primijetila da im se bocna linija pocela presijavati na crveno (od druge vertikalne crne linije do korijena repa, bas po bocnoj liniji ide). Ribe mi djeluju normalno, fino jedu, plivaju, ne daju nikakav utisak da su bolesne, samo ova crvena boja me malo buni, nisu to imale do veceras. Trebam li brinuti, ili je ovo nesto normalno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su tetre bas velikom brzinom promenile boju da li je to okj? Stim da sam ih stavio u nov akvarijum i tek sam poceo da se bavim ovim hobijem 😊
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka tetra akvarijum Lee Početak u akvaristici 4 Pon Maj 24, 2021 8:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plava neon tetra, izbocen stomak Nikollo Ribe 3 Pon Apr 19, 2021 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna cupava Uros Kg Alge 2 Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ember tetra potraznja popindeed Tražnja 3 Uto Nov 17, 2020 2:50 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License