----------------------------------- Doksas Uto Maj 14, 2019 12:29 pm ----------------------------------- Ja vazdusnu pumpu ne koristim uopste vec odavno, ALI, imam solidnu biljnu masu u oba akvarijuma i dovod ciste vode iz filtera je namesten tako da talasa povrsinu vode. Po meni mnogo bolje resenje od vazdusnih pumpi koje su po pravilu skoro pa uvek bucne. Imam Tetra APS koja je kostala oko 3000 dinara,i koju sam koristio prvih nekoliko meseci, ali i ona je stvarala lepu kolicinu buke cak i meni malo nagluvom zbog prirode posla. E sad, tvoja crna tetra, ne bih rekao da bledi zbog kiseonika a to ces najlakse utvrditi ako pratis njeno ponasanje. Ako se cesto zaleti prema povrsini vode da uhvati vazduh onda i moze biti kiseonik, ali gledajuci tvoju prvu sliku iz 4 dela, ona u desnom donjem uglu meni dosta lose izgleda. Moze biti stres a moze biti i da je bolesna. Najbolje bi bilo da je izdvojis u neki karantinski akvarijum ali sumnjam da ga imas, nemam ga ni ja, ni vecina akvarista...Uglavnom prati njeno ponasanje, izgled i ishranu... Inace, autor ove teme u prvom postu je naveo da su one plasljive...ja ih imam 5-6 koje su kod mene promenile bar 3 akvarijuma od pre nekih 5 godina...i od samog starta su dominantne i sve teraju iz svog srednjeg sloja akvarijuma tako da su iz mog iskustva daleko od plasljivih riba.