Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crne Dlake Alga? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naime imam problem sa ovim dlakama algama vataju mi se na biljke panjeve kamenje,vadio sam cak iz akvarijuma na par dana kamenje panjeve kad ih vratim dlake budu ljubicaste ali se ponovo sa vremenom vracaju msm nema toga mnogo ali jako ruzno za oko.

Akvarijum 100x50x50
Filter Dvokomorni
Filter materijal od gore ka dole Keramicki Prstenovi,Aktivni ugalj,perlon vata,sundjer,perlon vata.
Rasveta 2 stedljive od 80w, 1 od 23w,i mala neonka 8w.
Pumpa champion sa 2 izlaza za rasprskivac vazduha i guranje vode.

Menjam jednom nedeljno 1/3 vode,usisavanje podloge bukvalno svaki dan sa Gravel Cleanerom..Hranjenje jednom na dan pa svaki treci dan preskocim hranjenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 2:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako dobro razumem filter gura vazdusna pumpa. To ne moze tako ☺ udruzeno sa toliko svetla budi srecan da imas samo crnu cupavu algu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni u borbi sa njom pomaže jedino direktno špricanje hidrogena. Posle sat-dva ona pocrveni i to je kraj. Kako da je se u potpunosti riješim, još nisam pronašao način.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ta vazdusna je povezana na ono kao crevo sto gura iz filtera u akvarijum a sa druge strane imam onu cev sto vuce iz akvarijuma u filter..ako mozes samo da mi pojasnis sta bih trebao da uradim mislis na neku potopnu pumpu ili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazdušna pumpa stvara mali protok vode. Za tu litražu bi trebala dosta jaka motorna pumpa od otprilike 1000l/h. Ti tu imaš 250 litara vode. Mislim da se alga pojavila pre svega zbog loše filtracije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovu vazdusnu sam uzeo na preporuku prodavca iz jedne radnje rekao je da bi ona trebala lepo da gura na tu kolicinu vode. Jel moze predlog koju potapajucu uzeti i kako se ona montira nemam ama bas nikakva iskustva sa potapajucim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne koristi česmovaču pri zameni vode. Zamena je dobra kad je voda koju stavljas dobra. Koliki je taj filter? Koliko kg prstenova imas...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se gore sam napravio gresku Akvarijum je 100x40x40 filter je Visina 40cm sirina 12cm i duzina 25cm pa imam nekih mozda pola kg nzm tacno ,pa oduvek koristim vodu sa cesme koja je odstojala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene,nekad bas znas da odvalis...pa naravno da ce koristiti cesmu.
Kupi potapajucu pumpu od oko 1000/h i resavas problem filtracije. A samim tim i uzrok nastajanja algi. I dalje mislim da ti je i svetlo prejako.
Ako imas neki stari unutrasnji filter, skines motornu glavu i nju povezes na crevo da gura vodu. Vidi sta ti je isplativije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ta potapajuca pumpa se stavlja u filter ili direktno u akvarijum,sto se tice rasvete sta mislis koliko bi bilo ono bas taman da znam da pogasim neke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U filter,umesto da gura vodu vazdusna pumpa stavis nju. Ako mozes vrati tu vazdusnu u radnju i zameni za potapajucu. Ona ti nije potrebna ako usmeris crevo odakle izlazi voda u povrsinu. Napravis talasanje na povrsini vode,tako resavas i aeraciju sa potapajucom.
Za svetlo,ne znam sta imas od biljaka. Ja sa nezahtevnim biljkama imam 20w na 250l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa novim dimenzijama akvarijuma, mislim da nije potrebna tako jaka pumpa. 600-700 l/h bi bilo sasvim dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2016 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam 100x40x40 filter 40x20x40 pumpa je 650l rasveta 2x t8 90cm i jedna od 60. Filter ima 2kg resun perli i dosta plavog sundjera i dva skolska. Biljke rastu brzo alge sam imao resio problem sa povecanjem filtracije i prestankom dodavanja easy life prihrane. Sad ih imam ponovo jer ne stizem nekad ni ribe da nahranim pa se ukućani brinu o ishrani. Znaci manje hrane manje algi jača fitracija. Stavi fotoperiod da ti bude 2h ima 3 nema svtla to će brže izgladneti alge. Biljkama je to dovoljno da prezive.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2016 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drustvo jel mislite da bi ova pumpa radila posao nasao sam je u sponzorskoj radnji Potapajuća Pumpa Sobo WP-340F..Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2016 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

800 l/h je i više nego dovoljno. Imaćeš i dodatnu filter masu iz same pumpe. Samo vidi koje su dimenzije, da bi mogla da ti stane u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike Dukisef Na poklon 0 Pon Mar 06, 2023 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne mollike Dukisef Na poklon 0 Sre Dec 14, 2022 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne moll... Dukisef Na poklon 1 Sub Apr 02, 2022 8:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License