Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crne majice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da ovde ima mnogo domacina i domacica, pa da vidim vase misljenje Very Happy

Da ne duzim pricu, jedan prijatelj koji organizuje neke predstave za decu treba da im stampa neke majice. Pomagao sam mu nesto oko pravljenja logoa, sve je zavrseno, samo treba da se stampaju. Ostalo je samo da se izabere boja, bela ili crna. Iako bi crna boja izgledala bolje, odvracam ga od nje jer sa crnim majicama generalno imam losa iskustva, dok on prvi put cuje za to. Medjutim, znam da nisam jedini, jer znam mnogo ljudi sa slicnim iskustvom.

A iskustvo je sledece: nosim crnu majicu, tokom nosenja na nju bukvlalno padne kap znoja, i majica zasmrdi kao djavo. Znaci bukvalno kap. To mi se desavalo i na onim bezveze, kao i na malo skupljim majicama. Dok sa belim majicama nikada nisam imao problema, ni sa onim jeftinijim stampanim, ni sa skupljim markiranim. U prevodu, mogu ih nositi i na trening, nece se usmrdeti ni posle 2-3 nosenja, dok crna pocne nakon samo par kapi znoja. Naravno, ne sve crne majice, ali veliku vecinu sam bukvalno izbacio iz upotrebe jer truju. Osetim smrad, skinem majicu, pomirisem sebe - mirisem. Pomirisem majicu, i gledam gde je najbliza kanta.

Moze li neko da mi objasni tu misteriju crnih majica? I jedne i druge sam nosio pod istim uslovima (pranje i susene na isti nacin, kupanje, dezodorans itd)

Pitam ovde jer mi gugl nije pomogao, a nekako moram da mu objasnim da nisam poludeo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 15, 2018 11:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda je sticaj okolnosti?
Možda činjenica da se peru na drugi način od belih?
Ko zna...
Imam uvek isto iskustvo sa pamučnim majicama bilo koje boje.


Poslednji izmenio Blue dana Uto Jan 16, 2018 12:57 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam za crne, ali znam par ovakvih slucajeva za teget (skoro pa crno). Da nisi mislio na teget? Ne znam da li si ikada probao nesto da farbas sa teget farbom sama po sebi stvara odredjen miris nesto kao kiselo, da ne spominjem fabricku teget, jos ako se doda po pravilu i sirce na kraju menja misris u tupo kiselo, a kada se sve pomesa sa znojem dobije se jako ostro kiselo pa sledi onaj zaostali misris na kraju nosa tacnije kod sinusa na gorko. Mozda mislimo na isto, taj miris tacnije visak teget farbe valjda koliko mene secanje sluzi, sto sam slusao babske price po parku kao mali, se kupa u koprivi ili sipku (ovde cu da te slazem znam samo da je kupka u nekoj tako domacoj biljci koje ima kod nas po livadama da se bere u izobilju) pa se neutralise u potpunosti skoro taj neprijatni miris od teget farbe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nzm gde ti kupujes majce, ali vec sigurno, 5, 6 godina od 365 dana u godini ja nosim crno 360 dana xD nikad nisam imala problem sa bilo kakvim mio mirisima xD e sad, moze da bude i problem omeksivaca, ja ga u crno ne stavljam, jer zna da ostavi bele fleke a i ako malo vise omeksivaca stavis moze da dodje do usmrdjivanja :'D nisam imala problem ni sa crnim majcama kupljenim kod kineza, ni sa markiranim, a zaista sam skoro uvek u crnom. Tako da, probaj bez omeksivaca da ih peres Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sa teget sam imao te situacije, ali mnogo gore je bilo sa crnim.
A poreklo majica je bilo razno - buvljak, kinezi, random radnje, markirane radnje, majice sa promocija itd. Perem ih isto kao bele, u oba slučaja ide i omekšivač. E sad, kada ih izvadim iz mašine i osušim, i bele i crne isto mirišu. Kad se osuše, takođe. Problem nastaje kada crne dođu u kontakt sa znojem, i to ne sa velikom količinom, nego sa minimalnom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je ova tema bas simpaticna, mislim da prilikom kupovine majica, nezavisno od boje, treba proveriti sirovinski sastav i ako je materijal 100% pamuk slobodno kupuj i ne brini o neprijatnim mirisima, vestacki materijali su vec druga prica, pospesuju znojenje i verujem da se tada pojavljuje taj smrad o kom govoris. Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

100% pamuk se uvek skupi, ja generalno volim takve majce jer ne mogu da se rasljampave ili se to desi minimalno, pa vrlo moguce da je i do sastava sto kaze srdjan. Ja stvarno nemam lose iskustvo sa crnim stvarima osim sto izgube boju nakon nekog vremena (al sto bi reklama rekla "ja koristim pervol black magic"). Mozda imas takvo iskustvo jer kad te sunce upece crna privlaci vise svetla od bele pa se mozda i smrad vise oseca :')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam pogledao tih nekoliko crnih koje su za odstrel, na svakoj piše 100% pamuk, tako da to očigledno nije nikakvo merilo. Drugim rečima, mogu oni svašta da napišu.
A belih imam nekoliko koje nisu 100% pamuk, i njih ni ne planiram da bacam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas tako, pise i na tarabi sto bi nasi rekli, ja mislim da bi trebao kupovati majice u robi sa Ariljskim pamukom i ne bi imao problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel' pomirisao još neko? Mislim, da nije subjektivni osećaj? Shocked Stvarno enigma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma mogu da se kladim da ne voli crnu boju pa sad trazi razlog da ih pobaca Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije nije subjektivno, testirano je još na par ljudi Very Happy
A nije ni traženje razloga. Zato me to toliko i pogađa, jer volim crno :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si isprobavao da te "mirisne" majce das nekome da nosi pa se i na njemu oseca isto ili drugacije ili samo kada ih ti nosis?

Nemoj da mislis da hocu da te uvredim ili nesto tog tipa, nego mi je zanimljiva tema jer znam da je jedan drugar dok je trenirao u KBRK-u imao isti taj problem, ali sa svime sto nosi ne samo sa crnim, na kraju se ispostavilo da je zbog suplimenata i dodataka ishrani kao i nekih preparata za dobijanje mase imao jako "mirisan" znoj + sa odredjenim sutplimentima je imao sladak miris. Kada je izbacio odredjene supstance iz ishrane vratilo se sve u normalu, tacnije nije ima vise tih problema. Pa sam se zapitao da li i ti koristis nesto pre treninga.. npr kad se jede dosta belog luka pa se ode na trcanje (primera rari) sav taj znoj koji izbacimo se oseca na beli luk, da ne spominjem ako se pomesa sa pivom dok se rostilja na nekoj livadi.. Tako da mozda je do ishrane...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni to brate. Normalna ishrana, bez ikakvog preterivanja, i bez bilo kakve hemije. Ali ponavljam, to je samo kod nekih crnih i eventualno tih teget majici, ostale nikad. I to ne ja, nikad se ja ne osećam. Jer skinem majicu i pomirišem nju i pomirišem sebe. Žarište bude na njoj Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 16, 2018 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..e u tarabu onda! Laughing Nemam vise nikakvih ideja, ali iskreno nadam se da ce neko da se javi i objasni ili da da mozda neki konkretan uzrok sta bi moglo da bude..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike Dukisef Na poklon 0 Pon Mar 06, 2023 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne mollike Dukisef Na poklon 0 Sre Dec 14, 2022 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne moll... Dukisef Na poklon 1 Sub Apr 02, 2022 8:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License