----------------------------------- black dragon Pet Apr 29, 2011 4:00 pm crne tacke na biljci ----------------------------------- juce sam kupio biljku i prodavac mi je rekao da je prvo stavim u balon sa vodom i da tu odsedi celu noc i to sam uradio.ali kada sam sada hteo da je zasadim primetio sam da ima crne tacke o cemu se radi hvala unapred ----------------------------------- stefanovic^v Pet Apr 29, 2011 4:03 pm ----------------------------------- Zasadi je. Koja je biljka u pitanju,moze slika? ----------------------------------- black dragon Pet Apr 29, 2011 4:06 pm ----------------------------------- sacekaj 5 min i poslacu sliku moracemo malo da sacekamo da se napuni baterija ali pokusacu da je opisem ----------------------------------- black dragon Pet Apr 29, 2011 4:30 pm ----------------------------------- ima duge zelene listove i veliki koren,listovi su joj hrapavi i jako tvrdi a koren se sastoji iz puno jako tankih zila ----------------------------------- stefanovic^v Pet Apr 29, 2011 4:46 pm ----------------------------------- Jel Anubia? http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_144898712_AnubiasBarteri.jpg ----------------------------------- Dusan79 Pet Apr 29, 2011 5:14 pm ----------------------------------- Ma nije anubija 100% niti ima duge tanke listove niti razgranat koren! Po opisu birekao da je Aponogeton boivinianus. http://www.google.com/search?q=Aponogeton+boivinianus&hl=en&client=firefox-a&hs=T09&rls=org.mozilla:en-US:official&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rMe6TZXUE4SPswbV4IT1BQ&ved=0CBgQsAQ&biw=1024&bih=629 ----------------------------------- black dragon Pet Apr 29, 2011 5:40 pm ----------------------------------- nije anubija ----------------------------------- black dragon Pet Apr 29, 2011 5:44 pm ----------------------------------- pokusacu da je slikam sutra jer sam sada stavio lek pa nemogu da je zasadim a da je slikam da nije u vodi tesko jer joj padnu listovi a mozda i veceras ako ostanete tu ----------------------------------- Saleto Pet Apr 29, 2011 7:02 pm ----------------------------------- Jeli mozda u pitanju ova? http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_81506028_IMG_2037.jpg ----------------------------------- black dragon Pet Apr 29, 2011 7:07 pm ----------------------------------- jeste ----------------------------------- Stefan062 Pet Apr 29, 2011 9:44 pm ----------------------------------- to je kriptokorina koliko me oci ne varaju , a te crne tacke na samoj biljci su po mom misljenju alge mozda crne a mozda i neke druge samo sto su se mozda uprljale pa izgledaju kao crne tacke tj poprimile su crnu boju, ipak bi sa slikom samog lista biljke bio sasvim siguran. ----------------------------------- stefanovic^v Pet Apr 29, 2011 9:52 pm ----------------------------------- Cryptocoryne usteriana je ona tvoja(video sam sliku negde). ----------------------------------- Saleto Pet Apr 29, 2011 9:56 pm ----------------------------------- Kao sto je rekao stefan062 to je cryptokoryne usteriana.Godinama sam je drzao i mogu ti rece da je zilava nezahtevna biljka sa razvijenim korenovim sistemom.Ako si odlucio da je drzis treba ti malo visi akvarijum jer moze poprilicno da naraste i preko 50cm.Sa njom sam s vremena na vreme imao problem samo sa crnom algom i to po rubovima listova. ----------------------------------- black dragon Pet Apr 29, 2011 11:45 pm ----------------------------------- uh dobro je , ja sam mislio da je neka bolest pa ce mi sve ribice uginuti ----------------------------------- rainforest Pet Apr 29, 2011 11:49 pm ----------------------------------- jeste Jesi siguran da nije možda ova: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_48300507_microsorum-pteropus-java-fern-459-p.jpg Crne tačke na njoj su normalna pojava. ----------------------------------- black dragon Pet Apr 29, 2011 11:58 pm ----------------------------------- imam i nju i na njoj crne tacke ----------------------------------- rainforest Ned Maj 01, 2011 10:41 pm ----------------------------------- Ne beri brigu. U pitanju su spore način na koji se ove paprati razmnožavaju. Tvojoj biljci je toliko dobro pa samo misli o seksu. ----------------------------------- edmond.vujic Pon Sep 12, 2011 6:42 pm ----------------------------------- to je veoma normalno ----------------------------------- Vecha Sub Maj 02, 2020 10:59 am ----------------------------------- A crne tačke po nani? Po rubovima listova? Jel i to želja za razmnožavanjem ili alga? ----------------------------------- manastiriste Sub Maj 02, 2020 12:18 pm ----------------------------------- Drug ako cu tacke crne i cupave, onda je to alga.