Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crni kamen se lepi na magnet za čišćenje stakla. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Betmen
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2015
Poruke: 14
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2015 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predstavio sam se u odeljku za predstavjanje,pa bih želeo da postavim jedno pitanje,elem pre tri dana sam krenuo sa cikliranjem akvarijuma,uradio sve po propisima,sve što je ulazilo od podloge u akvarijum iskuvavao,a od bilja pranje u hipermanganu pa sam onda ubacivao u akvarijum,voda mi je beličasta pa da kažem nije mi neka briga,ali kada sam magnetom za čišćenje stakla malo čistio staklo spustivši se do podloge na magnet se počeli kačiti kamenčići(podlogu sam uzeo u pet shopu 5kg i ta je ok ali 1kg crnog nekog kamena što sam uzeo e on se lepi za magnet)surfao sam po netu i slika koju san našao na Vikipediji za kamen Magnetit je identična kamenu koji mi je u akvarijumu(ovo je sa mog laičkog stanovništa).Da li neko može da mi kaže i uputi mi neki savet povodom ovoga,ostaviti u akvarijumu ili dok je još neki početak izvaditi pa jovo-nanovo??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2015 7:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 17, 2015 7:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam identicno iskustvo sa 'namagnetisanom' podlogom, ali me to nije nesto pogadjalo.
Nisam primetio da ima neke stete, ali opet, ko zna... Smile
Da napomenem da moja podloga cak nije ni bila kupovna vec iskopana sa plaze.


Poslednji izmenio Blue dana Sre Jun 17, 2015 7:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 17, 2015 8:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu dosta kamenja u sebi ima metale. Sacinjeni su od razlicitih delova metala. Sumljam da i kamenje po odredjenim rekama ima ista manje metala nego li taj tvoj kamen. Nekad , u zavisnosti od postavke, ta kolicina i odgovara jer daje vodi odredjene elemente koji se koriste u daljem ciklusu prerade tj hranjenja . Nekad i nisu pozeljni. Sve zavisi da li ih ko koristi, ili ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Betmen
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2015
Poruke: 14
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 17, 2015 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zahvaljujem mnogo obojici na savetu,tako da ostavljam sve kako jeste,jer beličastost vode se smanjuje,biljke lepo drže formu stabla i lišće pa verovatno da bih veću štetu napravio kada bih to sve nanovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 17, 2015 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bela voda ne mora da znaci da je od kamena. U vecini slucajeva je znak da se u akvarijumu desava nesto sto se naziva - cikliranje tj sazrevanje akvarijuma Smile. Za vise detalja trebali bi jos sto sta da znamo da bismo bili i precizniji.
Svakako, dobro ti nama dosao na forum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakav je ovo kamen? Juki Početak u akvaristici 1 Uto Jan 24, 2023 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vulkanski (lava) kamen Slepi_Putnik Tražnja 1 Sub Okt 16, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije stakla za akvarijum Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Uto Jul 20, 2021 10:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black Moly Crni i Zuti, stari par meseci sstanko78 Na poklon 2 Pet Jun 04, 2021 11:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License