----------------------------------- gvatanamo Pon Jun 21, 2010 2:57 pm Crno oko kod zlatne Molly? ----------------------------------- Imam dve zlatne molly i obe imaju po jedno crno oko. Da li je neka bolest u pitanju? Normalno se ponašaju, stare su oko 3-4 meseca. ----------------------------------- panta93 Pon Jun 21, 2010 5:14 pm ----------------------------------- Nije bolest ne brini se i ja imam isto takve zute ili kako kazes zlatne mole,to im je tako genetski. ----------------------------------- v!KTOR Pon Jun 21, 2010 11:00 pm ----------------------------------- da,da to je genetski!!!jer je i meni moja zuta zenka ima kao flurescentno plavo oko!!!ja sam se toga plasio,,da ne crkne jer jako lepo izgleda,ali joj je kasnije sve bilo u redu!!!nece joj biti nista ne brini!! ----------------------------------- panta93 Pon Jun 21, 2010 11:06 pm ----------------------------------- To su inace kvalitetnije ribice ko misli da ih razmnozava te sto imaju jedno crno a jedno normalno oko.Bas su zbog toga cenjenije i kad ih neko kupuje ko se razume u te ribe on bas njih uzima.Eto vam na poklon jedna vrlo bitna informacija! ----------------------------------- nikouro Pon Jun 21, 2010 11:19 pm ----------------------------------- http://english-coffee.com/images/smilies/thanks.gif zaista korisna informacija http://elmundoderbd.2forum.biz/users/2014/38/24/12/smiles/577754.gif ----------------------------------- panta93 Uto Jun 22, 2010 5:39 pm ----------------------------------- Nema na cemu i drugi put. ----------------------------------- gvatanamo Čet Jun 24, 2010 2:11 pm ----------------------------------- Uh dobro je :P , baš su lepe tako da bi šteta bilo da su bolesne. Inače i u google images ima dosta takvih. ----------------------------------- panta93 Čet Jun 24, 2010 8:12 pm ----------------------------------- Hehe znam,imam ih ja citavu gomilu. ----------------------------------- aca77 Sre Jun 30, 2010 4:46 pm ----------------------------------- Zlatne moli su dobijene kontrolisanim parenjem i selekcijum blek molija. Crno oko ili crna šara na telu zlatne moli nije ništa drugo nego ispoljavanje pojedinih osobina koje one genetski nasleđuju od svojih predaka blek molija. Ribice su ti verovatno zdrave. Ja ih lično imam dosta, baš takvih kao što su tvoje i vrlo su mi drage jer upotpunjuju kolorit u kavarijumu, s obzirom da ima jako malo vrsta akvarijumskih riba koje imaju takvu izrazito žutu boju. Ukoliko neko želi da ih ima neka se javi na pp.