----------------------------------- Voja85 Sub Maj 05, 2018 1:07 pm crnoprugasta limija (limija nigrofasciata) ----------------------------------- Ovom prilikom cu da vam prestavim jednu ne tako cestu zivorotku poznatu kao crnoprugasta limija koje ja trenutno posedujem :D. Postojbina ove ribice su Haiti i Dominikanska Republika. U urirodi naseljava obicno plicake sa bujnom vegetacijom.Odgovara joj gusto zasadjeni akvarijum, ali sa dovoljno otvorenim prostorom za plivanje.Velicina ak za drzanje je bar 50+ litara.U ak treba da je teperatura u rasponu od 22 do 26 stepeni c,pH vrednost vode do 7 do 8 i tvrdoca u rasponu dH 9 do 19. U pogledu ishrane necete imati problema,posto ce prihvatiti vecinu uobicajne akvarijumske hrane.Treba naglasiti da su limije pre svega vegeterijanci pa u israni preba planirati hranu na biljnoj bazi.Pogodna je za drzanje u zajednicki ak, de voda nije ni previse meka ni kisela.Moze se dobro kombinovati sa drugim zivorotkama,tetrama i koridorsima. Polni dimorfizam kao i kod svih zivorotki je jasno izrazen,pa cete lako prepoznati muzjake i zenke.Muzjaci imaju gonopodijum i malo su malji i lepsi obojeni od zenki. Razmnozavanje ove ribe nije problematicno ukoliko zive u pomenutim odgovarajucim uslovima.Odnos u polovima u ak je nekoliko zenik na jednog muzjaka.Ja ih imam 2zi2m, i jedno 50 malih tinejdjera :D .Zenka nosi mlade oko 6 do 8 nedeja,i moze da okoti cak i do 50 malih ribica. Bice slika moih limija kad ih lepo islikam. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_217931550_Poecilia-nigro-fasciata.jpg