Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crvene skrge i peraja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
viola
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2011
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Avg 21, 2016 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto se vidi iz naslova imam problem sa ribicama koje imaju crvenilo na skrgama i perajima. Slike su lose ispale pa necu stavljati ovde ali postavicu sliku sa neta kako izgledaju ribice jer mi bas tako izgledaju, kao na slici sa leka furanola i to bas tako kod repa

Image

Od ribica imam neonke i corydorase i na corydorasima je situacija bolja ali ja bih sve ribice da tretiram sa lekom. Koliko shvatam iz raznih tekstova bakterije su u pitanju a moje pitanje je da li da lecim ribice sa ovim furanolom ili sa sera bactopur direkt lekom?

Image

Da li ima neko iskustvo koji je bolji lek od ova dva? Kada pogledam slike na ova dva leka bolest izgleda kao na leku furanolu ali to ne mora nista da znaci i zato i pitam ovde za pomoc.

Hvala svima unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 21, 2016 10:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2016 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam kakav je furanol, ali bi sera baktopur direkt trebalo da resi bakterijsku infekciju uspesno. jedino sto moras da vidis zbog cega se desila ta bakterijska infekcija, da li je filter los, ili cirkulacija slaba, ili aeracija slaba, ili previse hranis ribice, ili imas previse ribica, ili ne menjas vodu redovno. nesto je uzrokovalo da se ribe porazboljevaju, i svaki lek za bakterijska oboljenja ce pomoci ako se dozira po uputstvu, ali ako ne otklonis uzrok ribe ce se stalno razboljevati.

dakle za bas zahvacene ribe bolescu koje izgledaju kao raspali slucajevi, imas opciju da ih na pola sata potopis u 2l vode gde je rastvorena jedna tableta baktopur direkta, i onda ubacis u akv da se lece normalno. pise u uputstvu kako najteze slucajeve tretirati, mislim da je to za hitnu pomoc.

ako nisu u toliko strasnom stanju, onda normalno tretiras ceo akv, ide 1 tableta na 50 l vode, sve lepo pise u uputstvu. ukoliko imas aktivni ugalj u filteru obavezno ga izvadi kad sipas lek, jer ce on pokupiti sav lek pa ko da nista nisi ni sipao.

http://www.akvarista.cz/web/shop/docs/00032.pdf
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2016 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.aquariacentral.com/.....de.169765/

ovo je takodje koristan sajt, ako te malo vise zanima o bolestima, ima da se cita Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
viola
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2011
Poruke: 27

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2016 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala pomoglo je ali cu morati da ponovim tretman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misagolf
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Maj 2016
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2016 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja da dodam iz iskustva i saveta profesionalnih akvarista,uzrok je neredovno menjanje vode ili loseg protoka filtracije ili marerijala koji koristite tj.filtere bolest nije nesto opasna ali je treba izleciti,ija sam imao isti broblam pa sam koristi lek baktopur mis ima ga u svim radnjama toliko.pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crvene kozice Biolog Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Avg 26, 2020 1:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Propadanje peraja pa uginuce gupika uki01 Bolest 4 Sre Sep 04, 2019 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slijepljena peraja kod borca Elena2901 Ribe 2 Pet Avg 24, 2018 5:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License