----------------------------------- Zelenizeleni Sre Jun 05, 2019 10:37 pm Crvici u akvarijumu ----------------------------------- Pozdrav! Imam akvarijum od 50l, I Atman hf-0400 hang-on filter. Pre oko mesec dana odlucio sam da napravim akvarijum sa biljkama. Prvo sam stavio oko 1-1,5cm hranljive podloge, a potom 4-5cm ukrasnog kamena granulacije 1-2mm. Od biljaka sam stavio Bacopa caroliniana, Ceratopteris thalictroides, Echinodorus ipica, Egeria najas, Microsorum pteropus I Sagittaria subulate. Stvar je u tome da prve 2-3 nedelje nisam bio u mogucnosti da kupim ribice, ali sam pratio biljke, koje su rasle i napredovale. Pre oko nedelju dana sam video da su se po biljkama, kamenju i staklu pocele pojavljivati neke naslage koje izgledaju kao prasina, pa se nisam toliko brinuo, ali su se onda poceli pojavljivati i neki, pa...kao koncici. Posle toga sam primetio i da mi po akvarijumu pliva gomila sitnih, belih crvica, a sada sam primetio i glistu dugacku oko 2,5cm kako mi izlazi iz podloge. Juce sam kupio 2 cistaca, jer sam pomislio da ce mozda uspeti da ociste staklo. Zaboravio sam da napomenem da sam pri namestanju akvarijuma, koristio Sera bio nitrivec, jer sam mislio da cu ribice moci da kupim jos sutradan.