----------------------------------- io Uto Avg 11, 2015 12:45 am ----------------------------------- ja se ne razumem bas mnogo u biljne akv, al kripte i nane drzim godinama. mozda biljci A.lanceolata (posto nju nemam) treba i hranljiva podloga i mikro i makro elementi, ali kriptama narocito usterijani ne treba , jer kod mene divlja u casi sa sljunkom pod stedljivom sijalicom filips tornado, a u drugom akv u pesku dunavcu granulacije 0 pod dve t5 neonke, jedna day light a druga tropic (ide na crveno). foto period je oko 6-7 sati, do 8 kako kad. ne dodajem nikakve elemente, vodu menjam jednom nedeljno. isto vazi i za braon kriptu, i zelenu (ista kao braon samo zelene boje) i za nanu.... to su nezahtevne biljke i u vecini akvarijuma -naravno onih akv koji nisu biljni nego vise riblji, gde sluze samo da se malo zelene, te biljke uspevaju bez hranljive podloge, osmokota, mikro i makro elemenata, co2 i svega ostalog.... odnosno svi akvi koje ikad videh sa ovim biljkama nemaju nista sem peska ili sljunka i svetla :) zasto su kod tebe u jadnom stanju ne znam, mozda im treba vise vremena da se priviknu il nesto tako, mozda im ne odgovara svetlo ili foto period, al ne verujem da im bas zafaljava hranljiva podloga. vidim da nemas puno biljaka, ako dodas i hranljivu podlogu i prihranu moze da se desi da ti buknu alge, jer nema dovoljno biljaka da iskoriscava sve sto stavis, pa ce alge tu pronaci hrane sebi...