----------------------------------- Spavalica13 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Cudan izgled Skalara (bolest ili nesto drugo) ----------------------------------- Pozdrav svima, trudila sam se da nadjem nesto na temu mog problema, al nisam uspela, stoga postavljam novu i pitati. Skalaru su se pojavile ove crvenkaste mrljice (tackice), na slikama se bas jasno vide. Juce sam to primetila, i zabrinulo me je, jer nikad to nije imao do sad. Iinace akvarijum je 70l, zavrsen sa cikliranjem od 20tak dana i pusten u rad pre mesec dana. Od ostalih ribica imam: 1 ksifo, black molly, trihogastera, 4nenon tetri, 2 zebrice tetre, 1 ancitrusa i koridorasa. Inace, da naglasim, da su ksifo, molly, trihogaster, skalar predhodno bile zajedno 5 meseci. I pre nikad nisam imala problema da se diraju medjusobno, a to ni sad nisam primetila jer svaka ima svoj ćosak u akv.. Hvala Vam puno na pomoci❤️ ----------------------------------- Spavalica13 Pet Nov 22, 2019 2:28 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_524794153_IMG_20191122_010715-1200x1600.jpg ----------------------------------- Lenji Lisac Pet Nov 22, 2019 6:07 pm ----------------------------------- Prati stanje, ako krene da se siri onda da vidimo ka kojoj bolesti ide, ali ovo za sad lici na udarac o neku granu/kamen/filter jer znaju da se cimnu u stranu kad se pali svetlo pa se udare ili dok spavaju nocne ribe ih cacnu pa se opet cimnu i udare. Moguce je da kako raste da se mlati sa trihogasterom ili ksifoforusom prestaje kad svako nadje svoj pravi cosak u akvarijumu, pogotovu kod malih litraza. Uglavnom sacekaj par dana pre nego sto donesemo zakljucak da je bolest. ----------------------------------- sputnik8 Pet Nov 22, 2019 6:55 pm ----------------------------------- Kao što Lisac reče, stvar je neodređenog karaktera, inače su skalari prgave ribe i nije nikakva slučajnost da dođe do nekog nesporazuma sa ostalim stanovnicima, za njega je to mali akvarijum ,iako ga mnogi vole to je ipak ciklid, prgav ,teritorijalan, i jako osetljiv i temperamentan pa ponekad skikne i od tuge ako je ako ga neko dominantniji ugrožava ga kada je usamljen. Sačekaj neki dan i vidi da li se povlače povrede, prati ko koga napada i donekle znaćeš šta je posredi. Pozdrav ! ----------------------------------- Spavalica13 Pet Nov 22, 2019 10:43 pm ----------------------------------- Evo danas je vec crvenilo manje, sloro i neprimetmo. Jede,pliva normalmo.. Obraticu paznju na dalje , kako ce biti. Hvala Vam punoo, bitno da nije opasno tipa bolest ili nesto. Hvala jos jednomm