Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cudno plivanje neonke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako neko moze da mi objasni zasto je ova neonka primorana da pluta, isto ovo se desilo pre oko nedelju dana sa najmanjom neonkom koja je posle dan-dva nastavila da pliva normalno kao da nista nije bilo, ova je daleko veca i pocela je da pravi i kolutove cak pa me zanima sta to moze biti. Oci su u redu sem koze kod stomaka, malo kao da je ispucala pa se vidi crvena boja ali mislim da je to zbog toga sto uskoro treba da se omresti...



P.S. Izvinjavam se zbog babe koja smara ljude na telefonu u pozadini (da mora to da radi 24h dnevno) i riba koje su smetale tokom snimanja, izrazile su jaku zelju da se i one vide pa eto... Shvatite ih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 6:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

puko mehur nema pomoci izvadi je iz akvarijuma jer se samo muci ja ti predlazem da je ubijes da joj skratis muke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

necu je ubiti makar meni pukao mehur, ozbiljno sam mislio kada sam rekao da se jos jedna neonka ovako ponasala i evo je sada pliva najnormalnije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre nego sto utvrdis precizno o cemu je rec, da kazem da postoji mogucnost da nije rec o bolesti ili povredi. Imao sam identicno ponasanje neonki u nekoliko navrata, a problem je bio u njihovoj alavosti. Objasnjenje koje sledi ne mogu da dokazem, i ja sam ga dobio kao zdravo za gotovo. Ako ribe hranis suvom hranom, ponekad dolazi do prejedanja. Problem je sto riba proguta previse hrane koja nije stigla da nabubri onog momenta kada padne u vodu. Do bubrenja dolazi u organima za varenje, sto izaziva njihovo sirenje, a to vrsi pritisak na mehur i riba nije u stanju da vrsi regulaciju i odrzava se onako kako bi trebalo. Problem nestaje ako riba uspe da svari svu hranu i sve se vraca na svoje mesto. Resenje je dijeta i promena hrane kao i nacina hranjenja.
Postoji mogucnost da je kod tebe nesto drugo u pitanju, ali bolje da podelim iskustvo dok joj nisi 'presudio'... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, nikada mi tako nesto ne bih ni palo napamet, hvala na informaciji, odvojio sam je i nema joj hranjenja neko vreme, videcemo sta ce se desiti :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 21, 2010 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam jednu "alavu" neonku i desava se upravo to. Pliva otezano i glavom na dole, ali samo posle jela. Kad malo svari hranu opet pliva normalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura za neonke? milan64586 Rasveta 0 Sub Feb 27, 2021 10:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina neonke Kragujevac. IvanBo Rasveta 0 Sre Okt 07, 2020 1:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slucaj misteriozno nestale neonke LaBuxna Početak u akvaristici 20 Pet Sep 18, 2020 9:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License