Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cvet anubije Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 17, 2015 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rainforest ::
Zvuci zanimljivo, ali se ne isplati...
Za oprasivanje cveta je potrebno da imate jos jedan cvet koji je nekoliko dana stariji od onog kojeg oprasujete. Mala je verovatnoca da sa dve anubije imate tu situaciju i cvet ce uvek propasti.
Ako anubija baca po jedan cvet na recimo 50 dana, znaci treba da imate recimo sto jedinki iste vrste anubije tako da svaki dan imate bar jedan novi cvet. U tom slucaju uvek imate bar dva cveta koja su vremenski dovoljno udaljena da mozete izvrsiti oprasivanje. I ne samo to, ta kolicina anubija ce vam omoguciti da oprasite svaki cvet i da posle odredjenog vremena uvek imate oprasene cvetove i dvadesetak semenki anubije dnevno.
Posadjene semenke daju lepu prodajnu anubiju za dve godine. Znaci za dve godine svaki dan ce osvanuti sa 20 novih anubija i 7200 onih koje rastu. Ova proizvodnja zahteva prostor od 7200 saksija.

Sa druge strane za 100 dana jedna anubija poraste tako da moze da se podeli na dve. To znaci da za 20 dnevno treba imati 4000 saksija. Za 100 dana 2000 prodate a drugih 2000 podelite pa opet imate 4000.
Za ovu proizvodnju je potreban prostor od 4000 saksija

4000 je skoro duplo manje od 7200. Sistemu od 4000 saksija prilazite jednom u 100 dana, dok sistemu od 7200 morate svaki dan da oprasujete, skupljate semenke i sadite.

Zato niko ne proizvodi anubije iz semena.
Anubije se cak ne proizvode ni deljenjem rizoma, vec iz kulture tkiva.
Raspisa ja ovde bezveze...


Sad mi je sve jasno! Laughing
Evo i moja nana se sprema da cveta. Proslo je godinu i po dana od kad mi je cvetala cryptocorina wenditti brown, ovo je sad bas prijatno iznenadjenje.
Nisam obracao paznju, mislio sam da je nov list na pocetku, kad ono ode u vis! Very Happy
Slikacu je kad se otvori pa cu da ubacim slike. Za sad je to samo zeleni pupoljak. Mislim da ih i prijatni uslovi u akvarijumu teraju na cvetanje.
Koliko dana traje cvet? Kod kripte propadne mnogo brzo! Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 17, 2015 9:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

fuzie
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2014
Poruke: 17
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2015 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Drugari,

imam jedno pitanje vezano za ovaj cvet. Procvetala mi je anubija pre jedno dva i po meseca. Meni je biljka prelepai ujedno i najbolje drzeca u akvarijumu. E sada, posle nekog vremena opao joj je taj beli deo a sve ostalo stoji tako isto i dalje posle 2 meseca... lepe zelene boje. Koliko tako ostaje taj cvet, posto ovom izgleda bas nista ne smeta (nema ko se nije penjao i ulazio u cvet...)?

pozz Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Lotus cvet Bojan Biljke 7 Ned Jul 07, 2019 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cvetanje anubije dejan83 Biljke 0 Pon Jan 23, 2017 6:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta za anubije drdirkenstajn Rasveta 18 Ned Dec 06, 2015 11:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka anubije za druge biljcice Stefan062 Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Dec 04, 2015 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Anubije HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Sep 30, 2015 8:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License